02:57 06 ژوئیه 2020
جهان
دریافت لینک کوتاه
172

ایالات متحده از تروریست هایی مانند ابوبکر البغدادی حمایت می کند.

به گزارش اسپوتنیک، ایالات متحده به آموزش و حمایت از تروریست هایی مانند ابوبکر البغدادی سرکرده کشته شده گروه تروریستی داعش (سازمان تروریستی ممنوعه در روسیه) می پردازد.

عباس موسوی سخنگوی وزارت امورخارجه ایران اعلام نمود که در نابودی البغدای هیچ نکته خاصی وجود ندارد. تروریست های سازمان تروریستی داعش مدتها قبل توسط نیروهای عراق و سوریه با پشتیبانی لجستیکی ایران تارومار شدند و آمریکا نقشی در این موضوع ندارد. در نابودی البغدادی هیچ نکته خاصی وجود ندارد زیرا داعش توسط ما و دیگر کشورهای منطقه تارومار شده بود.

آیا ابوبکر بغدادی هنوز زنده است؟
© AP Photo / Militant video, File

آمریکا خودش به آموزش و حمایت از این نوع تروریستها می پردازد و وقتی «مدت اعتبار» آنها به پایان می رسد، آنها را از لیست خود خط می زند. با این حال، ایدئولوژی داعش هنوز زنده است. موسوی اعلام نمود که احتمال آن می‌رود که آمریکا می تواند به تجدید سازمان این گروه بپردازد، البته اگر برای بی ثبات کردن منطقه به آنها نیاز داشته باشد.

جای تعجب نیست که نقش آمریکا در نابودی البغدادی در رسانه‌ها با سرو صدای زیادی همراه است. هربار که انتخابات در آمریکا نزدیک می‌شود، آمریکایی ها این نوع ورق ها را برای نیازهای داخلی خود رو می‌کنند».

مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک