13:47 06 ژوئیه 2020
جهان
دریافت لینک کوتاه
156

نیویورک تایمز مدعی شد که اطلاعات مربوط به محل اختفای ابوبکر بغدادی در نتیجه بازجویی از یکی از همسرانش بدست آمده است.

به گزارش اسپوتنیک، نیویورک تایمز با استناد به یک منبع در گزارشی نوشت که اطلاعات مربوط به محل سکونت ابوبکر البغدادی، رهبر گروه تروریستی دولت اسلامی (داعش، ممنوع در فدراسیون روسیه) در نتیجه دستگیری و بازجویی از یکی از همسران و پیام رسانان وی در تابستان امسال به دست آمده است.

به گفته این روزنامه، در نتیجه این بازداشت، آژانسهای اطلاعاتی آمریكا موفق به ایجاد موقعیتی تقریبی برای رهبر داعش، كه در روستای دورافتاده در شمال غربی سوریه مخفی شده بود، شدند. این داده‌ها به رهبری آژانس اطلاعات مرکزی آمریکا (سیا) این اجازه را داد تا با همکاری سرویس‌های جاسوسی عراق و کرد‌ها محل استقرار البغدادی را دقیق تر پیدا کرده و همچنین جاسوسانی را به این منطقه بفرستند تا حرکات وی را ردیابی کنند.

27 اکتبر، دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا از کشته شدن البغدادی توسط ارتش آمریكا خبر داد. به گفته رئیس جمهور آمریكا، به همراه رهبر داعش، بسیاری از مبارزان این گروه تروریستی و همدستان وی کشته شدند. ترامپ از روسیه ، ترکیه ، سوریه و عراق بخاطر کمک آنها در از بین بردن رهبر داعش تشکر کرد. ترامپ اظهار داشت که روسیه فضای آسمان منطقه تحت کنترل خود در سوریه را برای نیروی هوایی ایالات متحده باز نموده است.

مرتبط:

ابوبکر بغدادی پیش از مرگ گریه می کرد
توئیت کنایه آميز جهرمى در مورد كشته شدن بغدادى
استفاده تبلیغاتی ترامپ از کشته شدن بغدادی
ربیعی: مرگ بغدادى پايان داعشيسم نيست
مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک