07:59 08 اوت 2020
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 50

نمایندگان حزب چپ آلمان طی درخواستی از دولت آلمان و با اشاره به این که سربازان آمریکایی در آلمان برای ایجاد تنش در روابط با روسیه استفاده می شوند، خواستار خروج نیروهای آمریکایی از این کشور شدند.

به گزارش اسپوتنیک، در بیانیه ای که از سوی حزب چپ آلمان در بوندستاگ، پارلمان آلمان ارائه شده، اعلام شده است: " حضور سربازان آمریکایی در منطقه برای ایجاد تنش در روابط با روسیه استفاده می شود. ستونهای سربازان آمریكایی در امتداد جاده ها و خط راه آهن،با انتقال از یك پایگاه آمریكایی به پایگاه دیگر در حال نزدیک شدن به مرزهای غربی روسیه هستند.

نویسندگان این خطابه خاطرنشان کردند که چنین  نقل و انتقالی روح پیمان " 2 + 4 " را نقض می کند، که احتمال حضور سربازان خارجی و سلاح های هسته ای در سرزمین های شرقی دولت فدرال را منع می کند.

لازم به ذکر است که توافق نامه مربوطه در سال 1990 بین آلمان شرقی، جمهوری فدرال آلمان، اتحاد جماهیر شوروی ، فرانسه، انگلیس و ایالات متحده منعقد شده است و یكی از نكات اصلی آن تضمین حاكمیت كامل آلمان بر امور داخلی و خارجی آن بود.

در این بیانیه تأکید شده است: " اعزام نیرو به صورت چرخشی به لهستان و كشورهای حوزه بالتیك، توافق روسیه و ناتو را با خطر مواجه می کند."

خاطر نشان می شود که در چارچوب سیاست های آمریکا در خاورمیانه، پایگاه های نظامی آمریکا، مستقر در آلمان نقش ویژه ای دارند. آنها به هماهنگی استقرار نیروهای آمریکایی در اطراف ایران و انتقال سربازان کمک می کنند.

مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک