08:27 15 ژوئن 2021
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 20

مجلس انگلیس از همه پرسی دوم پیش نویس برگزیت حمایت کرد، که این اولین پیروزی بزرگ بوریس جانسون در مجلس این کشور به عنوان نخست وزیر است.

به گزارش اسپوتنیک، مجلس انگلیس از همه پرسی دوم پیش نویس برگزیت حمایت کرد، که این اولین پیروزی بزرگ بوریس جانسون در مجلس این کشور به عنوان نخست وزیر است.

329 نماینده مجلس به این توافق رای مثبت و 299 نیز رای مخالف دادند. نمایندگان تا پایان روز، یک رای گیری مهمتر نیز خواهند داشت: آنها یا باید از پیشنهاد نخست وزیر برای تصویب این لایحه در مدت سه روز پشتیبانی کنند، یا خود این پیش نویس را به چالش بکشند و از بررسی آن به این صورت خودداری کنند. واقعیت این است که جانسون پیش از این هشدار داده بود که اگر پیش نویس وی رد شود، وی آن را به طور کلی خارج می کند، که این تهدید وجود خواهد داشت که انگلیس از اتحادیه اروپا در تاریخ 31 اکتبر بدون توافق خارج شود.

نخست‌وزیر انگلیس روز سه‌شنبه تهدید کرد در صورتی که پارلمان این کشور اجازه اجرای برگزیت را ندهد انتخابات برگزار خواهد کرد. وی افزود: در صورتی که پارلمان این کشور با چارچوب زمانی او برای اجرای برگزیت مخالفت کنند، انتخابات عمومی برگزار خواهد کرد.

مرتبط:

انگلیس در صورت برگزیت وارد معامله آزاد تجاری با اتحادیه اروپا می‌شود
جانسون نامه ای به توسک می فرستد تا تاریخ برگزیت را به تعویق بیندازد
جانسون به جلسه پارلمان مربوط به برگزیت نرفت
مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک