02:26 12 اوت 2020
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 0 0

رسانه های سوری خبر دادند که آمریکا زنان داعشی را از اردوگاه الهول، واقع در حومه حسکه به عراق انتقال دادند.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از سانا، خبرنگار سانا مستقر در استان حسکه (شمال سوریه) گفت که نیروهای آمریکایی از آغاز حملات ترکیه به شمال سوریه، بیش از 1500 زن داعشی را از اردوگاه الهول، واقع در حومه حسکه به عراق انتقال داده‌اند.

پیشتر نیز یک کارشناس مسائل امنیتی عراق خبر داده بود که آمریکا قصد دارد سه هزار عنصر داعش* را که در سوریه حضور دارند، به عراق انتقال دهد و برای این کار، سه منطقه را نیز تعیین کرده است.

حافظ آل بشاره از کارشناسان مسائل امنیتی عراق نسبت به تحرکات جدید نظامیان تروریست آمریکایی در این کشور هشدار داد و گفت که آمریکا ابتدا گروه تروریستی داعش* را ایجاد کرد، سپس به بهانه مبارزه با آن، ائتلاف تشکیل داد و در حال حاضر برای حمایت از عناصر این گروه، اقداماتی انجام می‌دهد. وی بر این باور است که آمریکا اکنون قصد دارد از بیش از سه هزار داعشی* حمایت کرده و پایگاه امنی برای آنان ایجاد کند.

از سوی دیگر، یک مقام امنیتی عراق از ورود 1000 نیروی آمریکایی خارج شده از سوریه به استان نینوا در شمال عراق خبر داد و گفت: "نظامیان آمریکایی که از سوریه عقب نشینی کرده‌اند و شمار آنها به حدود یک هزار نفر می‌رسد به منطقه ربیعه در استان نینوا رسیدند."

* گروه ممنوعه در روسیه

مرتبط:

آمادگی برخی از کشورهای اروپایی برای پذیرش جنگجویان داعش
ایالات متحده ده ها شبه نظامی خطرناک داعش را در سوریه جا گذاشت
وزیر دفاع روسیه: تروریست های داعش به کرانه اقیانوس آرام عزیمت می کنند
مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک