01:30 02 ژوئن 2020
جهان
دریافت لینک کوتاه
1143

پایگاه آمریکایی در سوریه که توسط روسیه اشغال شده بود به تفصیل به نمایش در آمد.

به گزارش اسپوتنیک، یک پایگاه آمریکایی متروکه در شمال شرقی سوریه در نزدیکی شهر منبج توسط خبرنگاران با همراهی پلیس نظامی روسیه با جزئیات به نمایش داده شد.

بر اساس گزارش خبرنگاران: "ظاهراً ارتش آمریكا موفق شده است فقط اسلحه، مهمات و تجهیزات را از آنجا تخلیه کند. آنها حتی فرصت نکردند که پایگاه را آتش بزنند. اما به نظر می رسید آنها کاملاً متوجه بوده اند که چه کسی جایگزین آنها خواهد شد. در همه جا پیام هایی برای روس ها وجود دارد، همه موارد را اجازه نداریم نمایش دهیم، اما همچنین مواردی وجود دارد که می توانیم آنها را نشان دهیم."

یکی از ساختمانهای پایگاه که به روزنامه نگاران نشان داده شد، احتمالاً مرکز فرماندهی واقع شده بود، که محل های آن توسط عایق صوتی پوشانده شده بود  و درب ورودی  با یک قفل ترکیبی محافظت می شد. علاوه بر این، در اینجا، در داخل این اتاق، کوه عظیمی از بسته های خشک، و همچنین مانیتورهای شکسته و تجهیزات اداری وجود دارد که البته این کار احتمالاً توسط ارتش آمریکا انجام شده است تا برخی اسرار را حفظ کنند."

لازم به ذکر است که آمریکایی ها تقریبا تمام تجهیزات موجود در این ایستگاه، به ویژه برج های ارتباطی و غرفه های ترانسفورماتور را به جا گذاشتند، در حال حاضر این پایگاه به کنترل ارتش سوریه منتقل شده است.

خاطر نشان می شود که  در اوایل روز 19 اکتبر گزارش شد که روزنامه نگاران کانال های تلویزیون فدرال روسیه از پایگاه نظامی متروکه آمریکا در سوریه بازدید کردند و RT یکی از اولین فیلم ها را از ایستگاه متروکه منتشر کرد. شهر منبج بعد از ترک ارتش آمریکا در 15 اکتبر تحت کنترل دولت سوریه قرار گرفت.

مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک