08:21 08 اوت 2020
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 15

آلمان به همراه دیگر اعضای ناتو سناریوی وقوع جنگ هسته ای را تمرین می کنند.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از نشریه آلمانی "پاسایر نویه پرسه"، نیروی هوایی آلمان با شرکای خود در ائتلاف نظامی ناتو سناریوی وقوع جنگ هسته ای را تمرین می کنند.

خبرگزاری آلمان اعلام کرد که یک مانور ائتلافی محرمانه با نام "Steadfast Noon آغاز شده است. در جریان این مانور از جمله استفاده از بمب افکن هایی تمرین می شود که در صورت جنگ با تسلیحات هسته ای باید مجهز و به کار برده شوند. ارتش آلمان با تورنادوهای مخصوص خود موسوم به اسکادران تاکتیکی نیروهی هوایی 33 در این مانور مشارکت می کند. این جنگنده ها در پایگاه هوایی بوشل واقع در ایفل مستقر هستند.

بر اساس اطلاعات غیر رسمی سلاح های هسته ای تاکتیکی نوع  B61 آمریکا هم در آنجا مستقر است. این تسلیحات هسته ای در چارچوب طرح اشتراک گذاری هسته ای در ناتو می تواند در موارد اضطراری توسط جنگنده های آلمانی علیه نیروهای مخالف مورد استفاده قرار گیرد. سایر تسلیحات هسته ای آمریکا هم در ایتالیا، بلژیک، ترکیه و هلند مستقر می شوند.

بر اساس اطلاعات کارشناسان نظامی در مانور موسوم به "Steadfast Noon" از جمله این رزمایش برگزار می شود که چگونه تسلیحات اتمی آمریکا در محیطی امن از لایه های زیر زمینی به هواپیما منتقل شده و در جنگنده ها جاسازی می شود. اما درمانورهای پروازی این جنگنده ها بدون بمب پرواز می کنند.

به خاطر لغو قرارداد منع موشک های میان برد هسته ای، کارشناسان خطر وقوع یک جنگ هسته ای را بسیار بالاتر از سه دهه گذشته می دانند.

مرتبط:

ناتو، روسیه را مقصر فسخ پیمان منع موشک های هسته ای میان برد دانست
ریابکوف: امکان دارد روسیه پاسخ نامتقارن به اقدامات ناتو بدهد
ناتو، ترکیه را به خویشتن داری دعوت کرد
مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک