01:13 02 ژوئن 2020
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 417

موشک بالستیک دانگ فنگ -۴۱ که به تازگی در رژه نظامی چین رونمایی شد می‌تواند با یک حمله کل شهر نیویورک را با خاک یکسان کند.

به گزارش اسپوتنیک، این موشک جدید چین، مجهز به کلاهک هسته‌ای و بیشترین برد را در بین موشک‌های بالستیک جهان دارد و اوایل همین ماه از آن رونمایی شد. این هشدار پس از آن مطرح شد که پکن از شرکت‌ها و سازمان‌های آمریکایی از جمله ان‌بی‌ای و اپل بخاطر بیان اظهاراتی در حمایت از اعتراضات ضد دولتی در هنگ‌ کنگ انتقاد کرده بود. یک روز پیش از این هشدار نیز شی جینپینگ، رئیس‌جمهوری چین هشدار داد، هرگونه تلاش برای ایجاد تفرقه‌ در چین می تواند به "بدن‌های له شده و استخوان‌های تکه تکه شده" بیانجامد.

موشک بالستیک دی‌ اف -۴۱ یا دانگ‌ فنگ -۴۱ برد ۹۳۰۰ مایلی را پوشش می‌دهد که به نوعی کل آمریکا در تیررس آن قرار می‌گیرد. این موشک می تواند ۱۰ کلاهک هسته‌ای را حمل کند و می‌تواند به ۱۰ هدف به صورت همزمان حمله کند. این موشک قادر است از سیستم های های دفاعی بگریزد. می‌تواند ایالات متحده را ظرف ۳۰ دقیقه پس از پرتاب هدف قرار دهد و همین زمان لازم برای واکنش سامانه‌های دفاعی را می کاهد.

شی یاژو از تحلیلگران نظامی چین مدعی است، دی‌اف-۴۱ (DF-۴۱) در حقیقت امنیت مردم آمریکا را تضمین می‌کند، چون جلوی حرکات خطرناک واشنگتن را می گیرد.

وی در مطلبی برای پایگاه انگلیسی‌زبان "سینا" (Sina) نوشت: هر چه بازدارندگی بیشتر باشد؛ احتمال خطر امپریالیست‌ها را کاهش می‌ دهد.

مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک