12:09 07 ژوئیه 2020
جهان
دریافت لینک کوتاه
عملیات ترکیه در شمال سوریه (126)
0 71

رئیس پنتاگون از خروج یک هزار سرباز آمریکایی از سوریه و تلاش نیروهای دموکراتیک سوریه برای توافق با دولت‌های روسیه و سوریه خبر داد.

به گزارش اسپوتنیک، مارک اسپر، رئیس پنتاگون اظهار داشت که متحدان ایالات متحده، نیروهای دموکراتیک سوریه، می‌خواهند با مذاکره با مقامات سوری و ارتش روسیه امکان ضد حمله به نیروهای ترکیه مستقر در شمال کشور را بیابند.

اسپر در مصاحبه با شبکه سی‌بی‌اس گفت: " وی گفت: "در 24 ساعت گذشته ، ما فهمیدیم که (ترکیه) احتمالاً قصد دارد حملات خود در جنوب غربی و غرب را بیشتر از آنچه که برنامه ریزی شده بود گسترش دهد. در 24 ساعت گذشته ، ما همچنین دریافتیم که ... نیروهای دموکراتیک سوریه به دنبال نوعی معامله با سوری‌ها و روس‌ها برای ضد حمله به ترکیه در شمال (سوریه) هستند."

 رئیس پنتاگون در ادامه افزود: "بنابراین ما در شرایطی قرار گرفتیم که نیروهای آمریکایی می‌توانند بین دو ارتش پیشرو قرار بگیرند و این یک وضعیت کاملاً غیرقابل قبول است. من با رئیس جمهور (دونالد ترامپ) صحبت کردم. او به ما دستور داد تا عقب نشینی سازمان یافته‌ای را از شمال سوریه آغاز کنیم. "

اما رئیس پنتاگون از نوع و جزئیات معامله اطلاعاتی را ارائه نکرد. این در حالی است که اندکی قبل از شروع عملیات ترکیه در سوریه، مظلوم عبدی، فرمانده کردهای "نیروهای دموکراتیک سوریه" احتمال همکاری با بشار اسد، رئیس جمهور سوریه را رد نکرد.

رجب طیب اردوغان، رئیس جمهور ترکیه در 9 اکتبر از آغاز عملیات نظامی ترکیه "چشمه صلح" در سوریه خبر داد. به گفته وی، هدف از این عملیات مبارزه با شبه نظامیان کرد و تروریست های گروه دولت اسلامی (ممنوع در فدراسیون روسیه) در مناطق مرزی در شمال شرقی سوریه است.

موضوع:
عملیات ترکیه در شمال سوریه (126)

مرتبط:

تصرف پاسگاه مرزی سولوک در رقه سوریه توسط ارتش ترکیه
ترامپ: سربازهای آمریکایی نگهبان مرز ترکیه و سوریه نیستند
واکنش کاربران ایرانی به حملات ترکیه به مناطق کرد نشین سوریه
الجبير به اسپوتنيک: اتحادیه کشورهای عربی تجاوز ترکیه به سوریه را محکوم کردند
مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک