01:30 14 اوت 2020
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 11

واشنگتن پست در گزارشی یک مامور سازمان اطلاعات وزارت دفاع امریکا را عامل نشت اطلاعات محرمانه درباره سلاحهای پیشرفته روسی و چینی به مطبوعات دانست.

به گزارش اسپوتنیک، واشنگتن پست در گزارشی نوشت که منبع نشت اطلاعات محرمانه درباره آزمایشات سلاحهای پیشرفته روسی و چینی دریافت شده توسط دولت ایالات متحده به مطبوعات، هنری فرس از اداره اطلاعات وزارت دفاع ایالات متحده است.

این روزنامه با استناد به وزارت دادگستری ایالات متحده گزارش می دهد كه این تحلیلگر 30 ساله از ویرجینیا "در هنگام فاش کردن اطلاعات طبقه بندی شده درباره امنیت ملی دستگیر شده است". این اتهام علیه کارمند اداره اطلاعات وزارت دفاع آمریکا در 9 اکتبر 2019 مطرح شد.

به گفته اف‌بی‌آی، فعالیت‌های فرس که "می تواند خسارت جدی به امنیت ملی وارد کند"، به دلیل تمایل وی برای کمک به یک خبرنگار زن که متهم با وی رابطه عاشقانه طولانی داشته است، صورت پذیرفته است. همچنین در این پرونده خبرنگار زن دیگری نیز هست که با این کارمند اداره اطلاعات وزارت دفاع آمریکا آشنا بوده و اطلاعات تکمیلی برای وی ارسال شده است.

با توجه به اسناد ارائه شده احتمال می‌رود که این دو خبرنگار، آماندا مالیاس و کورتنی کوبا باشند که مسائل مربوط به امنیت ملی آمریکا را پوشش می‌دهند.

مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک