11:28 26 اکتبر 2020
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 32

دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا اعلام کرد نظامیان ایالات متحده دو نفر از داعشیان عضو گروه جلادان مشهور به بیتل ها را بازداشت و از سوریه خارج کرده اند.

به گزارش اسپوتنیک، ترامپ در توییتر نوشت آمریکا این دو جلاد داعش (گروهک تروریستی ممنوعه در روسیه)  را که  سر قربانیان خود را می بریدند، به یک منطقه تحت کنترل خود برده است.

پیشتر روزنامه واشنگتن پست با استناد به منابع خود اطلاع داده بود نظامیان آمریکایی حدود 40 نفر از عناصر مهم داعشی از جمله 2 نفر از گروه چهارنفره جلادان دارای لهجه انگلیسی مشهور به بیتل ها را در  سوریه بازداشت کرده اند تا آنها را در ایالات متحده محاکمه کنند.این دو جلاد به نام های آلکساندا کوتی و الشفی الشیخ متهم به دست داشتن در اعدام امریکاییان و دیگر گروگان ها از کشورهای غربی و تهیه ویدئو درباره این اعدام ها هستند.

در گذشته تروریست ها را در زندان های کوچکی در مناطق تحت کنترل کردها  شمال شرقی سوریه نگهداری می کردند اما اکنون این مناطق مورد حمله ارتش ترکیه قرار گرفته اند.

محمد اموازی معروف به جان جهادی سرکرده جلادان بیتل در نوامبر 2015 در سوریه کشته شد. یک جلاد دیگر "بیتل" به نام عین لسلی دیویس در ترکیه بازداشت و به اتهام تروریسم محکوم شد.

یادآور می شود رجب طیب اردوغان رئیس جمهور ترکیه روز 9 اکتبر از آغاز عملیات نظامی در شمال سوریه خبر داد. به گفته رئیس دولت این عملیات علیه حزب کارگران  کردستان، ممنوعه در ترکیه و داعش  (گروهک تروریستی ممنوعه در روسیه) انجام می شود.

نظامیان ترکیه امیدوارند که بخش های مرزی را از شبه نظامیان کرد پاکسازی نمایند و همچنین منطقه امنی ایجاد کرده و پناهندگان سوری را در آنجا مستقر کنند. آنکارا پیشتر اطلاع داده بود که در ترکیه تقریبا ۴ میلیون سوری هستند که کشور نمی تواند تا ابد آنها را نگه دارد.

بر اساس اطلاعات شبکه دولتی الخبریه سوریه، ارتش ترکیه به شهر داربسیه، مالکیه، کامیشلی در استان حسکه و شهر تل ابیض و عین عیسی در استان رقه حمله کرده است.  

مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک