09:46 22 سپتامبر 2020
جهان
دریافت لینک کوتاه
بازداشت یولیا یوزیک (24)
0 91

ماریا زاخارووا سخنگوی رسمی وزارت امور خارجه روسیه گفت: در آینده ای نزدیک، دیپلماتهای روسی دسترسی دیپلماتیک به روزنامه نگار بازداشت شده در ایران، یولیا یوزیک خواهند داشت.

به گزارش اسپوتنیک، ماریا زاخارووا سخنگوی رسمی وزارت امور خارجه روسیه گفت: در آینده ای نزدیک، دیپلماتهای روسی دسترسی دیپلماتیک به روزنامه نگار بازداشت شده در ایران، یولیا یوزیک خواهند داشت.

به گفته این دیپلمات، این سازمان از ارتباط با خانواده یولیا یوزیک حمایت می کند. بستگان وی می توانند مستقیماً با نمایندگان وزارت روسیه همکاری کنند. همچنین سفیر ایران در مسکو فرا خوانده شد.

زاخارووا افزود: "معاون وزارت امور خارجه فدراسیون روسیه مذاکره با دیپلمات های ایرانی را انجام داد. همه اینها با جدیت انجام شد. ما از طرف ایرانی اطمینان دریافت کردیم که این مسئله در آینده نزدیک حل خواهد شد. همه چیز برای حل و فصل اوضاع انجام می شود."
زاخارووا بیان داشت: "موارد بازداشت شهروندان روسی روزانه رخ می دهد و تعداد زیادی از این موارد وجود دارد. بنابراین، هر دولت و جامعه مدنی باید از مواضع یکسان عمل کنند."

وی توضیح داد: "اقداماتی که علیه شهروندان روسی انجام شد با همه چیز مغایرت دارد منجمله قراردادهای دو جانبه، توافق نامه ها و قوانین بین المللی."

موضوع:
بازداشت یولیا یوزیک (24)

مرتبط:

سفارت روسیه خواستار دسترسی کنسولی به روزنامه نگار بازداشتی در ایران شده است
درخواست فدراسیون بین المللی روزنامه نگاران برای آزادی خبرنگار بازداشتی روس در ایران
یولیا یوزیک کیست؟+عکس
مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک