10:50 24 ژانویه 2020
جهان
دریافت لینک کوتاه
150

گروهی هکر که انتظار می‌رود به حکومت ایران وابسته باشند سعی کرده‌اند ایمیل‌های فعالان کارزار انتخاباتی دونالد ترامپ، رییس جمهوری کنونی آمریکا و نامزد انتخابات سال ۲۰۲۰، مسئولان دولتی کنونی و سابق ایالات متحده و جمعی از روزنامه‌نگاران آمریکایی را هک کنند.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از ایران اینترنشنال، روزنامه نیویورک‌تایمز در گزارشی که روز جمعه دوازدهم مهرماه منتشر کرد به نقل از منابع خود نوشته است که حملات این هکرها دست‌کم در چهار مورد موفق بوده است.

نیویورک‌تایمز به نقل از دو منبع خود، بدون ذکر نام نوشته است که هنوز مشخص نیست چه اطلاعاتی در حمله سایبری به کارزار انتخاباتی ترامپ به سرقت رفته است.

ساعاتی پیش از انتشار گزارش نیویورک‌تایمز، شرکت فن‌آوری مایکروسافت نیز در گزارشی اعلام کرد به یافته‌هایی دست یافته است که نشان می‌دهد بیش از دو هزار ۷۰۰ مرتبه تلاش شده است تا اطلاعات موجود در ایمیل‌های کارزار انتخاباتی یکی از نامزدها، روزنامه‌نگاران آمریکایی که اخبار و گزارش‌های بین‌المللی را پوشش می‌دهند و نیز جمعی از مقام‌های کنونی و سابق دولت آمریکا سرقت شود.

در گزارش مایکروسافت همچنین به این نکته اشاره شده است که برخی از چهر‌های سرشناس ایرانی در خارج از کشور نیز هدف این حمله‌های سایبری بوده‌اند.

با این همه، تیم مورتاگ، مدیر ارتباطات کارزار انتخاباتی ترامپ، در بیانیه‌ای اعلام کرد «هیچ نشانه‌ای مبنی بر هدف قرار گرفتن زیرساخت‌های تبلیغات کارزار وجود ندارد.»

نیویورک‌تایمز در گزارش روز جمعه خود اشاره کرده است که علاوه بر هکر‌های ایرانی، تاکنون هکرهای دیگری، از کره شمالی و روسیه، هم تلاش‌های مشابه‌ای را برای نفوذ سایبری به کارزار انتخابات ریاست جمهوری سال ۲۰۲۰ داشته‌اند. غیر از کارزار انتخاباتی ترامپ، تاکنون مسئولان سایر کارزارها واکنشی نسبت به این گزارش‌ها نداشته‌اند.

در آذرماه گذشته نیز خبرگزاری آسوشیتد‌پرس به نقل از یافته‌های یک شرکت فعال در زمینه امنیت سایبری، مستقر در لندن، با نام «سرتفا» (Certfa) گزارش داده بود ۷۷ آدرس ایمیل از مسئولان خزانه‌داری آمریکا و نیز چند دانشمند اتمی عرب توسط هکرهای ایرانی هک شده‌اند.

 

مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق فیسبوککامنت از طریق اسپوتنیک