12:30 30 سپتامبر 2020
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 331

دونالد ترامپ در ازای برچیدن رآکتور هسته ای در یونبن آماده است به مدت سه سال تحریم های سازمان ملل را در زمینه صادرات محصولات نساجی و زغال سنگ تعلیق نماید.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از رویترز، ترامپ در جلسه کاخ سفید در تاریخ 1 اکتبر، هنگامی که مشاوران به وی درمورد تلاش های پیونگ یانگ برای ساخت موشک هایی با توانایی پرتاب از زیردریایی، خبر دادند، ابراز علاقه نکرد. رئیس جمهور آمریکا عقیده دارد که علیرغم قصد کره شمالی به برای توسعه قابلیت های نظامی خود، ادامه مذاکرات با این کشور ضروری است.

در این جلسه، مقامات لیستی از پیشنهادهایی را ارائه دادند که ترامپ می تواند در ازای انصراف از برنامه هسته ای به کیم جونگ اون ارائه دهد. براساس منابع، رئیس جمهور آمریكا در صورت موافقت کره شمالی با از بین بردن تأسیسات هسته ای اصلی در یونبن و توقف تولید اورانیوم با درصد غنی سازی بالا، موافقت كرده است كه تحریم های سازمان ملل را در زمینه صادرات منسوجات و ذغال سنگ به حالت تعلیق درآورد.

به گفته منبع رویترز، اگر سازمان ملل از تعلیق این تحریم ها امتناع ورزد، دولت آمریکا می توانند به طور موقت رعایت این محدودیت ها را به حالت تعلیق درآورند.

پیش از این گزارش شده بود كه هیئت های آمریكا و كره شمالی پیش از آغاز مذاكرات كاری در مورد خلع سلاح هسته ای، جلسات مقدماتی را در استكهلم برگزار می كنند.

از سال 2018، دو اجلاس بین سران ایالات متحده و کره شمالی برگزار شده است که در آن طرفین توافق کردند که به سمت خلع سلاح هسته ای کره شمالی و عادی سازی روابط پیش بروند و چهار نشست نیز بین دو کره برگزار شد.

مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک