07:39 23 سپتامبر 2020
جهان
دریافت لینک کوتاه
بازداشت یولیا یوزیک (24)
1108

یولیا یوزیک، روزنامه نگار و شهروند روسی به ظن ارتباط با اسرائیل توسط مقامات ایران دستگیر شد.

به گزارش اسپوتنیک، مهدی سنایی، سفیر ایران در روسیه در نشستی با ایگر مارگلوف معاون وزیر امور خارجه فدراسیون روسیه گفت: یولیا یوزیک، روزنامه نگار روسی که در تهران بازداشت شده بود به زودی آزاد می شود، وی باید تعدادی از مسائل را روشن می کرد.

در 4 اکتبر، ایگر مارگلوف معاون وزیر امور خارجه فدراسیون روسیه، مهدی سنایی، سفیر ایران در مسکو را به وزارت امور خارجه روسیه دعوت کرد تا شرایط بازداشت شهروند روسی یولیا یوزیک در تهران را روشن کند. مهدی سنایی تأیید کرد که یولیا یوزیک بدستور مقامات ایران بازداشت شده است. وی برای روشن سازی تعدادی از موراد بازداشت شده و به زودی آزاد می شود.

در اوایل روز جمعه، باریس ویتسیخوفسکی، روزنامه نگار در صفحه فیس بوک خود از بازداشت یولیا یوزیک در پایتخت ایران خبر داده بود و نوشته بود: "دیروز، روزنامه نگار یولیا یوزیک در تهران بازداشت شد و در یک سلول قرار گرفت. روز شنبه محاکمه برگزار می شود. وی با خطر 10 سال زندان روبرو است."

پیشتر باریس ویتسیخوفسکی، همسر سابق یولیا یوزیک اعلام کرد که مشخص شد که یولیا در ایران مظنون به همکاری با سرویس های ویژه اسرائیل شده است. وی گفت: "او 10 تا 12 سال پیش زمانی که خبرنگار کامسامولسکا پراودا بود برای انجام ماموریت کاری به اسرائیل سفر کرده بود. او گزارشی در مورد اینکه چگونه چندین روز در ارتش اسرائیل گذرانده است نوشت. به طور طبیعی، وی برای نوشتن این گزارش، با برخی از مقامات اسرائیلی تماس گرفت تا مجوز دریافت کند." وی افزود، در حال حاضر هیچ راه ارتباطی با یولیا وجود ندارد و دادگاه باید فردا صبح تشکیل شود.

موضوع:
بازداشت یولیا یوزیک (24)

مرتبط:

وزارت خارجه ایران در مورد بازداشت خبرنگار روسی هیچ اطلاعی نداده بود
روزنامه نگار روسی که در ایران بازداشت شده، از واحدهای نظامی اسرائیل بازدید کرده بود
یولیا یوزیک کیست؟+عکس
مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک