00:20 02 ژوئن 2020
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 91

نظر سنجی ها حاکی از افزایش نفرت مردم امریکا از عربستان سعودی هستند.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از  افکارنیوز ، براساس نظر سنجی مؤسسه گالوپ، دو سوم مردم امریکا تصویری منفی از عربستان دارند که این آمارحتی از زمان حملات 11 سپتامبر -که از 19 عامل آن 15 نفرشان عربستانی بودند- هم بالاتر است!

با وجود فعالیت های تبلیغاتی و هزینه های کلانی که عربستان برای بهبود چهره خود در آمریکا انجام می دهد -16 میلیون دلار در سال 2017 و 34 میلیون دلار در سال 2018- و محور اصلی آنها تغییرات اجتماعی و اقتصادی زیر نظر محمد بن سلمان ولیعهد عربستان است، تصویر عربستان در بین شهروندان آمریکایی منفی تر شده است.

همچنین براساس آماری که روزنامه «بیزنس اینسایدر» منتشر کرده، فقط 13 درصد مردم امریکا از اقدام نظامی در حمایت از عربستان پس از حملات اخیر به تاسیسات نفتی این کشور حمایت می کنند.

در تاریخ 14 سپتامبر 2019، تاسیسات نفتی شرکت آرامکو سعودی در شرق عربستان با چندین هواپیمای بدون سرنشین مورد حمله قرار گرفتند. مسئولیت این حمله را حوثیان یمنی برعهده گرفتند. اما ائتلاف عربی در حال جنگ در یمن به رهبری عربستان سعودی ، ایران را مسئول حمله به تأسیسات نفتی عربستان می داند. وزیر امور خارجه آمریكا ، مایك پومپئو نیز ایران را مقصر دانسته و در این راستا به عربستان سفر نمود. وزیر دفاع ایران و دیگر مقامات این موضوع را اکیدا رد کرده است. براساس اعلام آژانس بین المللی انرژی، این حادثه در عربستان سعودی در حال حاضر به جدی ترین وقفه در تأمین نفت در تاریخ منجر شده است. به گفته برخی از کارشناسان، خسارات ناشی از حمله به تاسیسات آرامکو، حتی بیش از خسارات ناشی از انقلاب اسلامی در ایران در سالهای 1978-1979 و تحریم نفتی پس از جنگ اعراب و اسرائیل در سال های 1973-1974 بوده است

مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک