04:51 06 ژوئیه 2020
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 14

عربستان سعودی به شهروندان خارجی با هرگونه اعتقادی از 49 کشور از جمله روسیه اجازه داد تا ویزای توریستی را در فرودگاه های این کشور یا به صورت الکترونیکی دریافت کنند.

به گزارش اسپوتنیک، عربستان سعودی به شهروندان خارجی با هرگونه اعتقادی از 49 کشور از جمله روسیه اجازه داد تا ویزای توریستی را در فرودگاه های این کشور یا به صورت الکترونیکی دریافت کنند. مدیرکل گردشگری گفت: ریاض پس از راه‌اندازی سامانه جدید ویزا، انتظار گردشگران زیادی از سوی روسیه را دارد.

ویزای توریستی الکترونیکی برای مدت یک سال صادر می شود. صاحبان این ویزا قادر خواهند بود در طول سال بارها از عربستان دیدن کنند اما مدت اقامت در هر بازدید نباید از 90 روز تجاوز کند و کل بازدیدها نباید بیشتر از 180 روز در حالت چند بار تردد شود. هزینه کنسولی ویزا از جمله هزینه بیمه پزشکی 440 ریال سعودی است، که در حدود 117 دلار آمریکا می شود و هزینه آن به صورت الکترونیکی پرداخت می شود.
سفیر عربستان در روسیه، راید بن خالد کریملی خاطرنشان کرد: بیمه پزشکی کل اقامت فرد در عربستان را پوشش می دهد.

در عین حال، این دیپلمات اطمینان داد که گردشگرانی که از کشورهایی مانند ایران یا اسرائیل بوده و می خواهند از عربستان بازدید کنند، هنگام درخواست ویزای الکترونیکی مانعی برای آنها وجود نخواهد داشت.

سفیر خاطرنشان کرد: عربستان سعودی به مهمان نوازی خود مشهور است. از آنجاییکه درعربستان دیدار مهمان با عزت انجام می شود، اقامت او در کشور به بهترین شکل ممکن خواهد بود و لذت بخش است، مهمان از اهمیت ویژه ای در آنجا برخوردار است.

مرتبط:

ظریف: عربستان قادر نخواهد بود برای خود امنیت بخرد
عربستان تولید نفت خود احیا کرد
مخالفان: رهبر ایران تصمیم حمله به تاسیسات نفتی عربستان را گرفت
مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک