00:22 28 سپتامبر 2020
جهان
دریافت لینک کوتاه
1323

رئیس واحد تحقیقات اداره اطلاعات ارتش اسرائیل ایران را دشمنی بسیار پیچیده توصیف خواند و خاطرنشان کرده که ایرانی ها می توانند از عراق به "اسرائیل" موشک کروز شلیک کنند.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از العالم، درور شالوم امروز در گفت وگو با روزنامه "اسرائیل هیوم" گفت: ایران می تواند همانند موشک هایی که به سوی میادین نفتی عربستان شلیک کرد، اسرائیل را نیز هدف قرار دهد.

وی افزود: تصور ارتش اسرائیل این است که "قاسم سلیمانی"، فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، کسی است که بر حمله موشکی (به اسرائیل) که می تواند از عراق شلیک شود، نظارت خواهد کرد؛ این موشک می تواند یک موشک سطح، ‌کروز یا پهپادهای دوربرد باشد؛ پهپادهای ایران می تواند 1000 تا 1200 کیلومتر پرواز کنند.

شالوم همچنین ضمن ابراز نگرانی از پیشرفت برنامه هسته ای ایران و احتمال اختصاص منابع اطلاعات ارتش برای رفع این مساله، گفت: ایرانی ها دشمنی بسیار پیچیده هستند و این مرا آزار می دهد. احتمال وقوع درگیری بین اسرائیل و ایران نسبت به گذشته بیشتر شده و شرایط پیچیده تر شده است و بدتر هم می شود؛ داریم به مرحله جنگ نزدیک می شویم.

وی خاطر نشان کرد:‌ ایران بزرگترین تهدید برای ماست؛ وارد دور خطرناکی با ایران شده ایم و باید محکم بایستیم؛ اسرائیل جای مانور دارد، اما باید با احتیاط بسیار زیاد از آن استفاده کند.

شالوم همچنین در پایان گفت: موشک‌ های حزب الله لبنان تهدید راهبری جدی برای اسرائیل است.

مرتبط:

شرط نخست وزیر اسرائیل برای کناررفتن از صحنه سیاست
تلاش برای خروج نتانیاهو از دولت اسرائیل
ایران، اسرائیل را به حمایت از داعش متهم کرد
مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک