03:22 24 سپتامبر 2020
جهان
دریافت لینک کوتاه
2812

حکومت چین شروع به تخریب مساجد و مناره ها کرده است

به گزارش اسپوتنیک به نقل از Independent، ساختمانهایی در استانهای "مغولستان داخلی"، هنان، نینگشیا و گانسو تخریب شده اند. به طور خاص، گنبدها و مناره ها در روستایی در نزدیکی شهر لینکسیا که "مکه کوچک چین" نامیده می شود و بزرگترین جمعیت مسلمان چین در آنجا زندگی می کند، منفجر شده اند. علاوه بر این ، مقامات سه مسجد در یوننان را بستند و استفاده از نوشتارهای عربی را در سراسر کشور ممنوع اعلام کردند.

پیش از این و در ماه ژوئن، مقامات چینی گزارش شکنجه زندانیان مسلمان اویغور در اردوگاه ها را تکذیب کردند. به گفته معاون وزیر امور خارجه چین: " اشتباه این است که "مراکز آموزش و آماده سازی حرفه ای" به عنوان اردوگاه های کار اجباری توصیف شده است."

لازم به ذکر است که در آگوست سال 2018، کمیسیون حقوق بشر سازمان ملل گزارش داد که دست کم یک میلیون نماینده اقلیت های قومی در اردوگاه های بسته در منطقه خودمختار سین کیانگ اویگور چین، جایی که گفته می شود آنها دوباره تربیت می شوند، نگهداری شده اند. در آنجا مردم را مجبور می کنند تا آوازهای انقلابی بخوانند، ایده های رئیس جمهور شی جینپینگ را مطالعه کنند و به زبان چینی که زبان مادری آنها نیست، صحبت کنند. پکن به طور رسمی وجود اردوگاه ها را به جلوگیری از فعالیت های تروریستی در منطقه نسبت می دهد. در همین حال، افرادی که دوره های آموزش مجدد را پشت سر گذاشته اند، می گویند که افراد در اردوگاه ها شکنجه می شوند.

مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک