17:12 13 اوت 2020
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 14

موسس سایت ویکی لیکس، با توجه به پایان دوران محکومیتش از زندان آزاد نمی شود.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از مهر، با حکم قاضی دادگاه وست مینیستر، جولیان آسانژ، بنیان‌گذار سایت افشاگر ویکی‌لیکس با وجود نزدیک شدن به اتمام دوران محکومیتش آزاد نخواهد شد، چرا که دادگاه بیم آن دارد که وی در حالی که پرونده درخواست استردادش در جریان است متواری شود.

دوران  محکومیت آسانژ به جرم نادیده گرفتن قرار وثیقه، تا چند روز دیگر (22 سپتامبر) به اتمام خواهد رسید اما قاضی دادگاه وست‌مینیستر دیروز جمعه اعلام کرد: دلایل محکمی وجود دارد که اگر  آسانژ تا چند روز دیگر آزاد شود، دوباره متواری خواهد شد.

جولیان آسانژ که شهروند استرالیا است از سوی آمریکا متهم به درز اطلاعات محرمانه دولتی است و دادستانی ایالات متحده رسما درخواست استرداد او را به انگلیس تسلیم کرده است.

پس از دریافت این درخواست از سوی دولت انگلیس، ساجد جاوید، وزیر کشور در ماه ژوئن گذشته اعلام کرد نخستین جلسه بررسی درخواست استرداد آسانژ برای روز 25 ماه فوریه سال آینده (2020) تعیین شده است.

جولیان آسانژ به اتهام نقض قوانین مربوط به قرار وثیقه و متواری شدن به جای حاضر شدن در برابر قاضی، در ماه آوریل گذشته به تحمل 50 هفته زندان محکوم شد و از آن زمان در ندامتگاه بلمارش در جنوب شرقی لندن زندانی است.

مرتبط:

دادگاه انگلیس خواستار لغو حکم بازداشت آسانژ شد
وزارت دادگستری آمريکا: آسانژ به 5 سال زندان محکوم شد
سیمونیان : مقاله سی ان ان درباره آسانژ مضحک و خنده دار است
مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک