03:47 01 دسامبر 2020
جهان
دریافت لینک کوتاه
4555

نخست وزیر اسرائیل طی سخنانی اعلام کرد که دوستی با ایران برای روسیه خطرناک است و تهران را در آینده خطری برای مسکو دانست.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از برنا، بنیامین نتانیاهو نخست وزیر اسرائیل در مصاحبه با شبکه تلویزیونی روسی "ار ب کا"  گفت: این گونه نیست که مواضع روسیه و ایران همواره یکی باشد و دو کشور در مسائلی با هم اختلاف نظر دارند.

وی بار دیگر ادعای خود علیه برنامه هسته ای ایران را تکرار کرد و مدعی شد که ایرانی ها تلاش می کنند به سلاح اتمی دست یابند و به دنبال تسلط بر خاورمیانه هستند.

به گفته نخست وزیر اسرائیل، در آینده ایران سلاح و ایدئولوژی خود را نه فقط علیه غرب و اسراییل بلکه علیه روسیه بکار خواهد گرفت.

نتانیاهو در ادامه مصاحبه گفت که تماس‌های مستقیم و دوستی وی با پوتین این امکان را داد تا از برخورد روسیه و اسراییل در سوریه جلوگیری شود.

به گفته وی، این برخورد تقریبا به دلیل اختلافات بین وظایف نیروی هوایی روسیه و اقدامات اسراییل در سوریه اجتناب ناپذیر بود.

نخست وزیر اسرائیل خاطرنشان کرد: ارتباط با پوتین برای من بسیار ارزشمند است و امکان توسعه روابط اقتصادی سودمند متقابل میان اسراییل و روسیه را فراهم می کند.

وی افزود: این هماهنگی فقط به این خاطر که من و پوتین به یکدیگر احترام می‌گذاریم، امکانپذیر است. ما واقعا به صورت برابر و صریح و بدون بی‌احترامی با یکدیگر گفت‌وگو می‌کنیم و هر موردی را همانطور که است، بیان می‌کنیم.​

مرتبط:

حمله گسترده نیروی هوایی اسرائیل به مناطقی از غزه
روسيه طرح نتانياهو براى گسترش اسرائيل را تهديد آميز دانست
افشای یک مورد جالب فعالیت جاسوسان اسرائیل در کشورهای عربی
مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک