15:26 04 دسامبر 2020
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 50

فیسبوک بخش ارسال پیام صفحه فیسبوک نخست وزیر اسرائیل را به دلیل پیام تبعیض‌آمیزش علیه شهروندان عرب، بمدت 24 ساعت مسدود کرد.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از عصر ایران، بنیامین نتانیاهو، نخست وزیراسرائیل در مطلبی که در صفحه شخصی خود در فیسبوک منتشر کرد دنبال کنندگان خود را علیه شهروندان عرب به ویژه ایمن عوده، نماینده عرب کنست (پارلمان اسرائیل) تحریک کرد و نوشت: نباید اجازه دهیم در هفته آینده دولتی چپ‌گرا و خطرناک تشکیل شود، با لاپید و عوده، گانتس و لیبرمن کابینه چپ‌گرایی سکولار و ضعیف خواهیم داشت که متکی بر اعرابی خواهد بود که به دنبال نابودی همه ما هستند، این کابینه می‌تواند به ایران اجازه دستیابی به بمب هسته‌ای را برای نابودی همه ما بدهد.

در این راستا ایمن عوده، رئیس لیست مشترک فورا به مسئولان شرکت فیسبوک پیام داده، از آن‌ها خواست این مطالب تحریک‌آمیز را حذف کرده و نتانیاهو را جریمه کنند.

بر اساس درخواست عوده، شرکت فیسبوک اعلام کرد امکان ارسال پیام‌های شخصی در حساب کاربری نخست وزیر اسرائیل را به دلیل نقض قوانین برداشته است.

کمپین انتخاباتی نتانیاهو تلاش می‌کند او را از بحران انتشار این مطلب که موجی از انتقادات را به دنبال داشت، دور کند. در همین راستا این کمپین اعلام کرد که مطلب یاد شده توسط یک کارمند و بدون اطلاع نتانیاهو منتشر شده و به محض اطلاع نتانیاهو این مطلب از حساب کاربری او حذف شده است.

مرتبط:

بالا گرفتن اختلاف ترامپ و نتانیاهو بر سر ایران
وعده نتانیاهو در صورت پیروزی در انتخابات
نتانیاهو: ایران تاسیسات اتمی مخفی را بعد از کشف اسرائیل نابود کرد
مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک