13:29 13 اوت 2020
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 67

وال استریت ژورنال از فشار آمریکا به امارات برای توقف تجارت با ایران خبر داد.

به گزارش اسپوتنیک، روزنامه‌ اقتصادی-سیاسی وال استریت ژورنال در گزارشی نوشت: در حالی که تجار ایرانی عنوان می‌کنند سال‌هاست که از بندر فجیره امارات برای ارسال فرآورده‌های نفتی، صادرات مجدد نفت خام، سوخت و دیگر تولیدات نفتی تحریم شده استفاده می‌کنند، نمایندگان آمریکایی در تابستان سال جاری با سفر به فجیره، از تداوم صادرات نفت ایران از این بندر گلایه کرده‌اند.

این روزنامه می‌نویسد که در ماه ژوئن یک مقام ارشد آمریکایی با یک پیام واضح وارد امارات متحده عربی شد: دولت ترامپ قصد دارد از طریق تحریم‌هایی که فروش نفت ایران را هدف قرار می‌دهد، عرصه را بر این کشور تنگ کند.

در ادامه این گزارش آمده است که بر اساس اعلام شرکت‌های مستقر در امارات، اینک کالاهای تحریمی‌ همچون گوشی‌های تلفن همراه آمریکایی و دیگر کالاهای مصرفی سر از ایران در می‌آورند و امارات همچنان از طریق نظام حواله پولی، مجرایی برای انتقال ارز خارجی به ایران است.

این مقام ارشد آمریکایی در گفت‌وگویی خطاب به مقامات امارات اظهار داشت: آن‌ها باید مراقب باشند. ممکن است با پیامدهای تحریمی مواجه شوند. صبر ما رو به اتمام است.

این روزنامه در بخش دیگر این گزارش نوشت: بنابه گفته تجار ایرانی و اماراتی، تجارت کالا با ایران از طریق نظام مالی قابل رصد نیست و این جریان ادامه دارد. آن‌ها می‌گویند که پرداخت‌ها به صورت نقدی یا در کشورهایی چون عمان انجام می‌شود.

مرتبط:

سفر پمپئو به عربستان و امارات به منظور مذاکره حول محور ایران
تحولات شدید در سیاست امارات نسبت به ایران
پمپئو با شیخ امارات در مورد ایران گفتگو کرد
ایران و امارات خواستار تقویت روابط دیپلماتیک و مرزی خود هستند
درخواست امارات از روسیه در خصوص ایران
مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک