19:26 19 اکتبر 2020
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 113

بلومبرگ در گزارشی از ناتوانی آمریکا در به صفر رساندن صادرات نفت ایران نوشت.

به گزارش اسپوتنیک، بلومبرگ در گزارشی درباره تلاش ایالات متحده آمریکا برای به صفر رساندن صادرات نفت ایران نوشت: تمام شرکت‌های کنترل کننده ایران موافقند که آمریکا هنوز به هدف خود نرسیده و نفت ایران همچنان فروخته می‌شود، ولی به‌خاطر شیوه‌های متفاوت آن‌ها، تحلیلگران در مورد مقدار فروش این نفت توافق ندارند. صادرات روزانه ایران می‌تواند از چند صدهزار بشکه در روز تا یک‌میلیون بشکه متفاوت باشد.

در این گزارش به نقل از دنیل گربر، مدیر مؤسسه پترو لجستیکس آمده است: صادرات نفت ایران در حال حاضر کمتر از یک‌سوم نفتی است که طی تحریم‌های قبلی صادر می‌کرد. برخی صادرات ایران را بیشتر تخمین می‌زنند. آنها تمام نفتی را که ایران در نفتکش‌ها بارگیری می‌کند یا نفتی را که در ذخایر داخلی نگه داشته است حساب می‌کنند، نه‌فقط نفتی را که به خارج از کشور صادر می‌شود.

در عین حال بر اساس تخمین شرکت جنسکیپ که حرکت کشتی‌ها را رصد می‌کند، کل تولید نفت خام و میعانات گازی ایران از نیمه اول 2018 تنها 15 درصد کاهش یافته و در حال حاضر به 3.9 میلیون بشکه در روز می‌رسد و صادرات ایران حدود 500 هزار تا یک میلیون بشکه در روز است. این تولید اضافی فروخته نمی‌شود و در تأسیساتی روی زمین یا در دریا ذخیره می‌شود.

مرتبط:

صاحب نفت کش Stena Impero آزادی ۷ ملوان توسط ایران را تأیید کرد
عراقچی: آمریکا برای فروش نفت ایران انعطاف نشان داده است
آمریکا درگیر دزدی دریایی و جلوگیری از فروش نفت ایران است
چین واردات نفت از ایران را افزایش داد
آمریکا به مشتریان نفت ایران معافیت نمی دهد
مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک