07:35 08 اوت 2020
جهان
دریافت لینک کوتاه
111

در پی حمله ائتلاف عربی به زندانی در یمن، آمار کشته شدگان به بیش از 100 نفر افزایش یافت.

به گزارش اسپوتنیک،  سازمان بین المللی صلیب سرخ اعلام کرد که بیش از 100 نفر در حمله روز یکشنبه به زندان اسرای جنگی یمن در استان ذمار کشته شده‌اند.

پیش از این وزارت بهداشت یمن تعداد تلفات مربوط به حملات مرگبار جنگنده‌های ائتلاف عربی علیه اسرای جنگی استان «ذمار» را 185 کشته و زخمی اعلام کرده بود.

سخنگوی وزارت بهداشت یمن گفت: تعداد بسیاری از اسرا همچنان زیر آوار هستند و تا کنون 60 جسد بیرون کشیده شده اما تعداد کشته شدگان رو به افزایش است.

«عبدالقادر مرتضی» رئیس کمیته ملی امور اسرا در یمن، عربستان سعودی و امارات را مسئول این حملات خواند و از سازمان های بین المللی و منطقه ای خواست این جنایت هولناک را محکوم کنند. طی شب گذشته و بامداد امروز، جنگنده های ائتلاف عربی دستکم هفت بار استان ذمار را بمباران کردند.

مناقشات نظامی و سیاسی در یمن میان دولت و مبارزان حوثی از جنبش "انصار الله" از سال 2014 ادامه دارد. از مارس 2015، ائتلاف نظامی کشورهای عربی به رهبری عربستان سعودی، از دولت یمن حمایت می کند. در دسامبر 2018، طرفین درگیری در یمن برای اولین بار در طی چند سال، تحت حمایت سازمان ملل متحد در سوئد پای میز مذاکره نشستند. طی این نشست تعدادی موافقتنامه مهم، به ویژه در مورد مبادله زندانیان، آتش بس در شهر بندری حدیده در کنار دریای سرخ و تحت کنترل سازمان ملل درآمدن این شهر حاصل شد.

مرتبط:

ایران و یمن، موضوع گفتگوی آمریکا و عربستان سعودی
چرا ایران سفیر انصار الله را به عنوان سفیر یمن پذیرفت؟
نماينده انصارلله، سفير جديد يمن در ايران + عکس
مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک