00:27 29 اکتبر 2020
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 01

حمله هوایی نیروهای ائتلاف عربی به زندانی در یمن، حداقل 80 نفر کشته شدند.

به گزارش اسپوتنیک، شبکه تلویزیونی المیادین اعلام کرد در پی حملات جنگنده های ائتلاف عربی به رهبری عربستان سعودی به زندانی در استان ذمار در یمن حداقل 80 نفر کشته برجای گذاشت.

براساس گزارشات اولیه، در اثر بمباران هوایی نیروهای ائتلاف عربی دست کم 80 نفر از زندانیان کشته و حدود 70 تن دیگر مجروح شدند. همچنین اعلام شده 20 نفر دیگر در پی این حملات ناپدید شده اند.

پیش از این سخنگوی وزارت بهداشت گفت: همچنان عملیات امداد در محل برای بررسی ساختمان های فرو ریخته ادامه دارد و ممکن در زیر آوار و خرابی ها افراد دیگری پیدا شوند و احتمالا تعداد قربانیان افزایش می یابد.

پیش از این شبکه تلویزیونی العربیه از حمله هوایی به یک مرکز نظامی در استان ذمار خبر داد.

مناقشات نظامی و سیاسی در یمن میان دولت و مبارزان حوثی از جنبش "انصار الله" از سال 2014 ادامه دارد. از مارس 2015، ائتلاف نظامی کشورهای عربی به رهبری عربستان سعودی، از دولت یمن حمایت می کند. در دسامبر 2018، طرفین درگیری در یمن برای اولین بار در طی چند سال، تحت حمایت سازمان ملل متحد در سوئد پای میز مذاکره نشستند. طی این نشست تعدادی موافقتنامه مهم، به ویژه در مورد مبادله زندانیان، آتش بس در شهر بندری حدیده در کنار دریای سرخ و تحت کنترل سازمان ملل درآمدن این شهر حاصل شد.

مرتبط:

تلاش نیروهای امارات برای تصرف یکی از شهرهای یمن
ابراز نگرانی روسیه از حملات هوایی امارات به یمن
مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک