20:14 29 مارس 2020
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 011

مرکز آشتی طرف‌های درگیر در سوریه اعلام کرد که حملات امریکا به منطقه کاهش تنش ادلب، بدون اطلاع روسیه و مغایر با توافقات حاصل شده، بوده است.

به گزارش اسپوتنیک، مرکز آشتی طرف‌های درگیر در سوریه، امروز یکشنبه، اعلام کرد، که آمریکا بدون اطلاع روسیه و ترکیه و با نقض تمام توافقات به منطقه کاهش تنش ادلب حمله کرده است.

 ادلب در سوریه
© AFP 2020 / Omar Haj Kadour
  

این مرکز اعلام کرد از ساعت 6 صبح 31 ماه اوت به پیشنهاد و ابتکار روسیه و ترکیه، ارتش سوریه به صورت یکجانبه در منطقه کاهش تنش اعلام آتش بس کرد، که این موضوع به اطلاع طرفین رسیده است.

به گزارش مرکز آشتی طرف‌های درگیر در سوریه، با این وجود راس ساعت 15:00 تاریخ 31 ماه اوت، آمریکا مناطقی در استان ادلب را بمباران کرده است. این مرکز خاطرنشان کرد، که به گفته طرف آمریکایی در این حملات مرکز هدایت گروهک "القاعده" (ممنوع در روسیه) در سوریه که امنیت شهروندان امریکایی را تهدید می کرد، منهدم شده است.

در بیانیه این مرکز آمده؛ حمله آمریکا به منطقه کاهش تنش در سوریه توافقات آتش بس را به خطر انداخته است و آتش بس در چند منطقه را مختل کرده است.

همچنین این مرکز اعلام کرد که حملات روز گذشته آمریکا به ادلب سوریه تلفات و خسارات زیادی برجای گذاشته است.

مرکز آشتی طرف‌های درگیر در سوریه در سوریه تاکید کرد: آمریکا بدون مطلع کردن روسیه و ترکیه از اقداماتش و با نقض تمام توافقات حاصل شده به منطقه کاهش تنش ادلب حمله کرده است.

مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک