05:14 03 دسامبر 2020
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 100

ده نفر از ثروتمندترین افراد جهان در روز جمعه به دلیل کاهش مبادلات جهانی ناشی از تشدید تنش تجاری میان آمریکا و چین، بیش از 14 میلیارد دلار از سرمایه خود را از دست دادند.

به گزارش اسپوتنیک، بر اساس فهرست رتبه بندی بلومبرگ (BBI) که شامل لیست 500 نفر از ثروتمندترین افراد جهان می شود، بیشترین تلفات مربوط به رئیس و بنیانگذار آمازون جف بیزوس است. ثروت وی در یک روز 3.25 میلیارد دلار کاهش یافت و از ابتدای سال تاکنون حجم زیان وی به 15.7 میلیارد دلار رسیده است، با این وجود، وی با ثروت 109 میلیارد دلار ثروتمندترین مرد جهان است.

در همین روز ضرر و زیان بنیانگذار فیس بوک مارک زوکربرگ، بنیانگذار مایکروسافت بیل گیتس، بنیانگذاران شرکت هلدینگی گوگل - Alphabet Inc، بنیانگذار شرکت اوراکل، رئیس شرکت سرمایه گذاری Berkshire Hathaway بالغ بر 1.3 تا 1.8 میلیارد دلار می باشد.

لازم به یادآوری است که در پاسخ به اعلام ایالات متحده مبنی بر اعمال تعرفه 10 در صدی برای کالاهای چینی به ارزش سالانه 300 میلیارد دلار، چین در روز جمعه از تعیین عوارض جدید 10 و 5 درصدی برای واردات کالاهای آمریکایی به ارزش 75 میلیارد دلار در سال خبر داد. در واکنش به این موضوع، بورس اوراق بهادار ایالات متحده 2.5 تا 3  درصد سقوط کرد، همچنین این موضوع باعث سقوط 1 درصدی بازارهای سهام اروپا شد.

مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک