16:05 03 مارس 2021
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 194

رئیس جمهور روسیه هدفی را که آمریکا از ابتدای خروج از پیمان منع موشک های هسته ای میان برد داشت را اعلام کرد.

به گزارش اسپوتنیک، ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه در روز جمعه 23 اوت گفت: تنها هدف طرف آمریکایی هنگام خروج از پیمان منع موشك های هسته ای میان برد، پوشش دادن و مخفی کردن كاری بود كه واشنگتن بر خلاف این پیمان انجام داده بود. به گفته وی ، ایالات متحده در ابتدا برنامه ریزی کرده بود که از این پیمان خارج شود.

ولادیمیر پوتین رئیس جمور روسیه در دیدار با اعضای شورای امنیت گفت: "همانطور که اکنون برای همه آشکار شده است، تنها هدف ایالات متحده پوشاندن کارهایی است که واشنگتن در نقض پیمان منع موشک های میان برد هسته ای انجام داده و از آن خارج شده است."

اتحاد جماهیر شوروی و ایالات متحده در سال 1987 پیمان منع موشک های میان برد هسته ای(پیمان INF) را امضا كردند و طرفین متعهد شدند كه تمام موشكهای بالستیک زمینی و كروز را با برد متوسط ​​و كوچك از بین ببرند. در اکتبر سال 2018 ، ترامپ از خروج واشنگتن به دلیل "عدم رعایت" مسکو به تعهدات خبر داد، اما طرف آمریکایی شواهدی ارائه نکرد. در سال 2019، روسیه نیز در واکنش به اقدامات ایالات متحده، مشارکت خود در پیمان منع موشک های میان برد هسته ای(پیمان INF) را به حالت تعلیق درآورد.

مرتبط:

روسیه: اظهارات آمریکا مبنی بر نقض پیمان منع موشکی توسط روسیه، "دروغ" است
پاسخ موشکی روسیه به خروج آمریکا از پیمان INF
آمریکا موشک هایی را که در پیمان موشکی ممنوع شده اند را آزمایش می کند
مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک