12:01 26 فوریه 2020
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 170

نیروهای حوثی با شلیک همزمان شش فروند موشک بالستیک مواضع عربستان سعودی در عسیر را مورد هدف قرار دادند.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از شبکه تلویزیونی المسیره، نیروهای حوثی عضو جنبش شیعه "انصارالله" شش فروند موشک بالستیک زلزال-1 به مواضع عربستان سعودی در عسیر شلیک کردند.

یک منبع نظامی یمن به این شبکه گفت که این شش موشک به صورت همزمان به سمت گذرگاه علب واقع در منطقه عسیر شلیک شده‌اند.

پیش از این نیز حوثی‌ها سه موشک زلزال به مواضع عربستان سعودی در عسیر شلیک کرده و فرودگاه ابها در عربستان را با پهپادهای قاصف2k هدف قرار داده بودند.

در یمن از سال 2014 درگیری داخلی ادامه دارد. در یک طرف این درگیری نیروهای حوثی عضو جنبش شیعه "انصارالله" و در طرف دیگر آن ارتش دولتی و شبه نظامیان وفادار به عبدربه منصور هادی، رئیس جمهور یمن قرار دارند که مورد حمایت جامعه بین المللی است. از سال 2015 ائتلاف عربی به ریاست عربستان سعودی پشتیبانی نظامی از نیروهای دولتی را برعهده دارد. به نظر می رسد، ایران از حوثی هایی که صنعا پایتخت یمن و بخش قابل توجهی از کشور را تحت کنترل دارند، پشتیبانی می کند.

در ماه دسامبر 2018 طرفهای درگیری یمن برای نخستین بار تحت نظارت سازمان ملل در شهر استکهلم سوئد پشت میز مذاکره نشستند. آنها از جمله درباره مبادله اسرا، آتش بس در شهر بندری حدیده در ساحل دریای سرخ و انتقال کنترل این شهر به حوثی ها تحت کنترل سازمان ملل به توافق رسیدند.

مرتبط:

حمله پهپادهای حوثی ها به یک میدان نفتی در عربستان
حوثی ها از ارتفاعات هممرز با عربستان بیرون رانده شدند
حوثی ها از ایجاد نمایندگی در ایران خبر دادند
سعودی ها مداخله خود در قتل برادر رهبر حوثی ها را تکذیب نمودند
مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک