13:21 06 ژوئیه 2020
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 160

نیروهای حوثی سه موشک زلزال به مواضع عربستان سعودی در عسیر شلیک کردند.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از شبکه تلویزیونی "المسیره"، نیروهای حوثی عضو جنبش شیعه "انصارالله" سه موشک زلزال به مواضع عربستان سعودی در عسیر شلیک کردند.

بر اثر شکلیک سه فروند موشک زلزال1 به مواضع ائتلاف عربی در نزدیکی گذرگاه علب در عسیر شماری کشته و زخمی شدند. اخبار تایید شده در خصوص تعداد افراد کشته و زخمی شده وجود ندارد.

پهپاد حوثی‌های یمن بار دیگر نیز فرودگاه ابها در عربستان را با پهپادهای قاصف2k هدف قرار دادند که در نتیجه آن پروازها در این فرودگاه متوقف شد.

در یمن از سال 2014 درگیری داخلی ادامه دارد. در یک طرف این درگیری نیروهای حوثی عضو جنبش شیعه "انصارالله" و در طرف دیگر آن ارتش دولتی و شبه نظامیان وفادار به عبدربه منصور هادی، رئیس جمهور یمن قرار دارند که مورد حمایت جامعه بین المللی است. از سال 2015 ائتلاف عربی به ریاست عربستان سعودی پشتیبانی نظامی از نیروهای دولتی را برعهده دارد. به نظر می رسد، ایران از حوثی هایی که صنعا پایتخت یمن و بخش قابل توجهی از کشور را تحت کنترل دارند، پشتیبانی می کند.

در ماه دسامبر 2018 طرفهای درگیری یمن برای نخستین بار تحت نظارت سازمان ملل در شهر استکهلم سوئد پشت میز مذاکره نشستند. آنها از جمله درباره مبادله اسرا، آتش بس در شهر بندری حدیده در ساحل دریای سرخ و انتقال کنترل این شهر به حوثی ها تحت کنترل سازمان ملل به توافق رسیدند.

مرتبط:

تشکیل دولت موقت جدایی طلبان در جنوب یمن
دیدار ظریف و سخنگوی انصارالله یمن
اظهارات بی سابقه وزیر کشور یمن علیه عربستان و امارات
پیام تسلیت ایران به رهبر انصارالله یمن
مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک