03:50 06 ژوئیه 2020
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 90

فیسبوک حساب های کاربری را به دلیل اقدامات هماهنگی که عربستان سعودی و امارات متحد عربی علیه یکسری کشورها انجام می دادند حذف کرد.

به گزارش اسپوتنیک، در اطلاعیه شرکت فیسبوک آمده است که این شرکت حساب های کاربری در فیسبوک و «اینستاگرام، را به دلیل اقدامات هماهنگی که عربستان سعودی و امارات متحد عربی علیه یکسری کشورها انجام می دادند حذف کرد.

در ادامه ذکر شده است:«259 حساب کاربری ، 102 صفحه و 5 گروه و در فیسبوک و 17 حساب کاربری در «اینستاگرام» حذف شده‌اند که به انجام اقدامات هماهنگ امارات و عربستان علیه یکسری از کشورهای خاورمیانه ، آفریقای شمالی و شرقی از جمله لیبی، سودان، قطر و ترکیه ، لبنان، سوریه، اردن ومراکش می پرداختند».

شرکت «فیسبوک» روز پنج‌شنبه با صدور بیانیه‌ای برای اولین بار رسما اعلام کرد که شبکه‌ای متشکل از صدها حساب کاربری جعلی در فیسبوک و اینستاگرام را شناسایی کرده است که در تلاش بوده تا دیدگاه‌های مورد نظر ریاض را هرچه بیشتر انتشار داده و به کشورهای رقیب عربستان سعودی حمله کند.

این شبکه تلاش کرده تا برنامه‌های اقتصادی محمد بن سلمان ولیعهد سعودی و عملیات نظامی این کشور در یمن را به عنوان یک موفقیت تبلیغ کند. این شبکه همچنین به صورت مداوم انتقاداتی از کشورهای همسایه مانند ایران، قطر و ترکیه را نشر داده و اعتبار شبکه خبری الجزیره و سازمان عفو بین‌الملل را زیر سؤال برده است.

شرکت فیسبوک 4 فوریه سال 2004 توسط مارک سوکربرگ و سه هم‌دانشگاهی او که در دانشگاه هاروارد تحصیل می‌کردند بنیان‌گذاری شد. فیسبوک یکی از معروف ترین شبکه های اجتماعی جهان است.

مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک