23:13 25 ژانویه 2020
جهان
دریافت لینک کوتاه
1322

رئیس فرماندهی مرکزی آمریکا در مورد سرنگونی پهپاد ایرانی گفت که امکان دارد به جای یک پهپاد دو پهپاد را سرنگون کرده باشیم.

به گزارش اسپوتنیک، در این رابطه ژنرال کنت مکنزی، فرمانده ستاد فرماندهی مرکزی آمریکا موسوم به "سنتکام" به خبرگزاری اس بی اس گفت: ممکن است ایالات متحده بیش از یک هواپیمای بدون سرنشین ایرانی را سرنگون کرده باشد.

وی گفت معتقد است ناو آمریکایی "باکسر" که علیه هواپیماهای بدون سرنشین ایران اقدامات تهاجمی انجام داد. دو هواپیمای بدون سرنشین را به طور موفقیت آمیز سرنگون کرد و حتی شاید پهپادهای بیشتری را نیز سرنگون کرده باشد.

مکنزی افزود: "ما به سرنگونی دو هواپیمای بدون سرنشین اعتقاد داریم. ما اعتقاد داریم که عملیات سرنگونی دو هواپیمای بدون سرنشین با موفقیت انجام شد- ممکن است بیشتر هم بوده که ما مطلع نباشیم - آن دو پهپاد را باموفقیت سرنگون کردیم."

پیشتر دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا اعلام کرد که کشتی جنگی نیروی دریایی آمریکا پهپاد ایرانی را در تنگه هرمز سرنگون کرده است. رئیس جمهور آمریکا متذکر شد که پهپاد در حدود 900 متری از کشتی آمریکایی در تنگه هرمز پرواز می کرد. به گفته وی پهپاد امنیت کشتی آمریکایی را به خطر می انداخت. ترامپ دیگر کشورها را فراخواند تا از کشتی های خود در منطقه خلیج فارس محافظت بکنند.

مرتبط:

ایران می خواهد تصاویری درباره سالم بودن پهپاد خود منتشر کند
آمریکا اعلام کرد "شواهد روشنی" مبنی بر منهدم کردن پهپاد ایرانی دارد
آیا آمریکا موفق به ایجاد ائتلاف برای گشت‌زنی در تنگه هرمز خواهد شد؟
مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق فیسبوککامنت از طریق اسپوتنیک