05:03 10 آوریل 2020
جهان
دریافت لینک کوتاه
جنگ نفتکش ها (113)
128

بریتانیا خواهان درگیری با ایران نیست.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از خبرگزاری مستقل اسپانیایی EFE، بریتانیا خواهان مقابله با ایران نیست و از تهران می خواهد فورا تانکر «استنا ایمپرو» را آزاد کند.

سخنگوی ترزا می نخست وزیر بریتانیا گفت:«ما خواهان مقابله با ایران نیستیم اماتوقیف نفتکش انگلیسی  که هیچ یک از مقررات را نقض نکرده است و در محدوده آبهای بین‌المللی شناوری می‌کرد، قابل قبول نیست».

کشتی های زیادی از تنگه هرمز عبور می‌کنند و کشتی های جنگی نمی توانند هر یک از آن‌ها را همراهی کنند. بریتانیا با شرکای بین‌المللی همکاری می کند تا تلاش ها برای دفاع از کشتیرانی آزادانه هماهنگ شود.

پیش از این روابط عمومی نیروی دریایی سپاه پاسداران ایران در اطلاعیه‌ای اعلام کرد که عصر روز جمعه، 28 تیر، یک فروند نفتکش  انگلیسی با نام  stena impero هنگام عبور از تنگه هرمز به علت رعایت نکردن قوانین و مقررات بین المللی دریایی بنا به درخواست سازمان بنادر و دریانوردی استان هرمزگان، توسط یگان شناوری منطقه یکم نیروی دریایی سپاه توقیف شد. کاخ سفید نیز با انتشار بیانیه ای با اشاره به توقیف نفتکش بریتانیایی توسط ایران در تنگه هرمز، این اقدام ایران را تشدید خشنونت خواند.

موضوع:
جنگ نفتکش ها (113)
مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک