00:12 12 اوت 2020
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 80

ایالات متحده در پروژه آرتمیس که ماموریت آن بازگرداندن فضانوردان آمریکایی به ماه می‌باشد، با مشکل مواجه شده است.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از واشنگتن پست، ناسا در حال حاضر با مشکل بودجه ناکافی ، مشکلات در توسعه موشک‌های سنگین و لباس‌های فضانوردی مواجه شده است. در عین حال، دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا، امیدوار است که آمریکا در سال 2024 بار دیگر پا بر روی خاک ماه بگذارد.

در این نشریه مطالبی منتشر شده است که در آن به نگرانی در اجرای فرود اشاره می‌شود. روزنامه نگاران یادآور می شوند که تلاش برای بازگشت به تنها قمر سیاره زمین برای دهه ها صورت گرفته است، اما هیچ برنامه‌ای در سطح آپولو وجود ندارد.

واشنگتن پست می‌نویسد: "ناسا با موانعی روبرو است، هم فنی و هم سیاسی، که (پروژه) "آرتمیس" را به یکی دیگر از سری اهداف بلند پروازانه‌ای که هرگز موفق نخواهد بود، تبدیل می‌کند".

این نشریه می‌نویسد که موشک‌های سنگین Space Launch System حتی به پرواز در نیامده‌اند و توسعه آنها چندین سال از برنامه عقب است.

سؤال دیگری که بوجود می آید این است که ماژول فرود که بدون آن مأموریت غیرممکن است، کجاست؟ واشنگتن پست اشاره دارد که بودجه مربوط به آرتمیس کاهش یافته است. هزینه تخمینی برای این مأموریت 20-30 میلیارد دلار است. اما، بعنوان مثال در سال مالی بعدی، تنها 1.6 میلیارد دلار برای این پروژه اختصاص یافته است.

لازم به ذکر است که امروز 50امین سال ماموریت آپولو 11 بر روی ماه، که منجر به فرود نخستین انسان بر روی کره ماه شد است.

مرتبط:

ناسا بالگرد به مریخ می فرستد
خبر هشدار ناسا به ایران کذب است
ناسا بروز یک فاجعه آب و هوایی را تأیید کرد
انتقاد از برنامه تغذیه فضایی ناسا
مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک