11:49 20 ژانویه 2020
جهان
دریافت لینک کوتاه
1024

وزیر خارجه بریتانیا در خصوص توقیف نفتکش این کشور توسط ایران در تنگه هرمز اعلام گرد که ایران مسیر خطرناکی را پیش گرفته است.

به گزارش اسپوتنیک از العالم، جرمی هانت، وزیر امور خارجه بریتانیا پس از توقیف روز گذشته نفتکش این کشور در تنگه هرمز گفت که ایران مسیر خطرناکی را در پیش گرفته است.

وزیر خارجه بریتانیا امروز (شنبه) با انتشار یک پیام توییتری، اعلام کرد که اقدام روز گذشته در خلیج (فارس)، نمایانگر علائم نگران‌کننده‌ای است مبنی بر اینکه پس از اقدام قانونی جبل طارق در توقیف نفتی که عازم سوریه بود، احتمالاً ایران، مسیر خطرناک رفتار غیرقانونی و ثبات‌زدا را برگزیده است.

وی افزود: همانطور که در واکنش روز گذشته خود اعلام کردم، واکنش ما حساب شده اما قدرتمند خواهد بود. ما به دنبال یافتن راهی برای حل موضوع گریس 1 هستیم اما ایمنی کشتیرانی خود را نیز تضمین خواهیم کرد.

شایان ذکر است که روابط عمومی نیروی دریایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران شامگاه جمعه در اطلاعیه ای اعلام کرد: عصر جمعه، 28 تیرماه یک فروند نفتکش انگلیسی با نام" "stena impero" هنگام عبور از تنگه هرمز به علت رعایت نکردن قوانین و مقررات بین المللی دریایی بنا به درخواست سازمان بنادر و دریانوردی استان هرمزگان، توسط یگان شناوری منطقه یکم نیروی دریایی سپاه توقیف شد.

همچنین پیش از این نیروی دریایی انگلیس نفتکش «گریس-1» را که حامل نفت خام ایران به سوریه بوده توقیف کرده است. ادعا شد که مقصد این نفتکش پالایشگاه بانیاس در سوریه بوده و به همین دلیل ناقض تحریم‌های اتحادیه اروپا علیه سوریه بوده است. این منطقه تحت حاکمیت انگلیس قرار دارد و نیروی دریایی انگلیس هم در توقیف نفتکش حامل نفت ایران مشارکت داشته است.

مرتبط:

واکنش بریتانیا به توقیف نفتکش این کشور در تنگه هرمز
کاخ سفید اقدامات ایران را تشدید خشونت نامید
توقیف نفتکش انگلیس توسط سپاه + عکس
مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق فیسبوککامنت از طریق اسپوتنیک