08:09 21 سپتامبر 2020
جهان
دریافت لینک کوتاه
جنگ نفتکش ها (113)
1140

شرکت کشتیرانی Norbulk Shipping تأئید کرد که نفتکش مصدرتحت پرچم لیبریا ابتدا متوقف شد اما دیرتر به حرکت خود ادامه داد.

به گزارش اسپوتنیک، در بیانیه منتشره در وبسایت رسمی شرکت کشتیرانی ضمن بیان این مطلب گفته می شود ساعت 21 دیشب به وقت تهران افراد مسلح در نفتکش مصدر پیاده شدند اما دیرتر آنها نفتکش را ترک کرده و این کشتی به حرکت خود ادامه داد.

خاطرنشان می شود که همه خدمه در امنیت قرار داشته و سالم هستند.

پیشتر منابع نظامی ایران اخبار منتشر شده در خصوص توقیف کشتی Masdar تحت پرچم لیبریا را تکذیب کردند.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از العالم، منابع نظامی مطلع در منطقه خلیج فارس اعلام کردند که تنها کشتی توقیف شده از سوی جمهوری اسلامی ایران ،نفت کش انگلیسی "استینا ایمپرو" می باشد و کشتی مصدر توقیف نشده است.

بر اساس این گزارش، کشتی Masdar در چارچوب ماموریت جاری گشتیهای نیروهای مسلح در منطقه خلیج فارس صرفا نسبت به ضرورت دریا نوردی بی ضرر و رعایت مقرررت زیست محیطی توجیه شده و ادامه مسیر داده است.

پیش از این روابط عمومی نیروی دریایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران در اطلاعیه‌ای اعلام کرد که عصر روز جمعه، 28 تیر، یک فروند نفتکش انگلیسی با نام stena impero هنگام عبور از تنگه هرمز به علت رعایت نکردن قوانین و مقررات بین المللی دریایی بنا به درخواست سازمان بنادر و دریانوردی استان هرمزگان، توسط یگان شناوری منطقه یکم نیروی دریایی سپاه توقیف شد.

کاخ سفید نیز با انتشار بیانیه ای با اشاره به توقیف نفتکش بریتانیایی توسط ایران در تنگه هرمز، این اقدام ایران را تشدید خشنونت خواند.

 

 

 

 

موضوع:
جنگ نفتکش ها (113)
مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک