06:12 31 مارس 2020
جهان
دریافت لینک کوتاه
جنگ نفتکش ها (113)
0 326

وزارت خارجه بریتانیا با انتشار بیانیه ای به توقیف شدن یک نفتکش خارجی توسط ایران در خلیج فارس واکنش نشان داد.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از افکارنیوز، وزارت خارجه انگلیس روز پنج‌شنبه اعلام کرد در تلاش است تا اطلاعات بیشتری درباره نفتکشی که در نزدیکی سواحل ایران توقیف شده، به دست آورد.

در بیانیه وزارت خارجه انگلیس که پس از اعلام خبر توقیف یک نفتکش توسط ایران منتشر شده، آمده؛ پیرو انتشار گزارش‌هایی درباره توقیف یک نفتکش در خلیج فارس، در تلاش هستیم تا اطلاعات بیشتری به دست آوریم.

در این بیانیه همچنین آمده؛ همچنان به مسئولان ایرانی توصیه می‌کنیم که از میزان تنش در منطقه بکاهند.

این واکنش لندن به بیانیه‌ای است که ساعتی پیش از سوی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران در ارتباط با توقیف یک کشتی خارجی حامل سوخت قاچاق منتشر شد.

شایان ذکر است که روابط عمومی منطقه یکم دریایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران با انتشار در اطلاعیه ای اعلام کرد: طی عملیات رصد و کنترل ترددهای شناوری در خلیج فارس به منظور کشف و مقابله با قاچاق سازمان یافته در روز یکشنبه مورخ 23 / 4 / 98 گشت های شناوری منطقه یکم دریایی سپاه در خلیج فارس و تنگه هرمز پس از اطمینان از حمل قاچاق سوخت توسط یکی از کشتی های خارجی در اقدامی غافلگیر کننده این کشتی را که حامل یک میلیون لیتر سوخت قاچاق بود را پس از هماهنگی و حکم مراجع قضایی ،در جنوب جزیره لارک توقیف کردند.

موضوع:
جنگ نفتکش ها (113)

مرتبط:

ایران: درخواست کمک یک نفتکش خارجی را اجابت کردیم
واکنش کاربران ایرانی: نفتکش ها به مقصد نمی رسند!
تحلیلگر سیاسی سعودی: ایران انتقام توقیف نفتکش خود در جبل الطارق را می‌گیرد
مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک