14:52 27 سپتامبر 2020
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 123

رجب طیب اردوغان، رئیس جمهور ترکیه، گفت که آنکارا بر روی حرف خود ایستاد و از مسکو قدرتمند ترین سیستم دفاع موشکی جهان را دریافت کرد.

به گزارش اسپوتنیک، رجب طیب اردوغان، رئیس جمهور ترکیه، گفت که آنکارا بر روی حرف خود ایستاد و از مسکو قدرتمند ترین سیستم دفاع موشکی جهان را دریافت کرد.

وی گقت: "هشت هواپيما وارد شدند و بقيه نيز وارد خواهند شد. آنها در مورد آن چه گفتند؟ ما نمی توانیم بخریم خریدیم؟ بله در آوریل 2020 این سیستم ها به طور کامل نصب خواهند شد. ما، ترک ها، بر روی حرف خود می مانیم. اس-400 قوی ترین سیستم دفاعی جهان است و من امیدوارم که ما آن را با روسیه مشترکا تولید کنیم."

پیشتر، وزارت دفاع ترکیه اعلام کرد که مراحل آغاز تحویل اس-400 به کشور در حال انجام شدن است. بعدا این خبر توسط سرویس فدرال در همکاری نظامی و فنی تایید شد.

​دسامبر سال 2017 ترکیه اعلام کرد قرارداد خرید دو فروند سامانه اس- 400 از روسیه را به ارزش دو میلیارد دلار نهایی کرده است. بر اساس مفاد قرارداد، 45 درصد هزینه را ترکیه به صورت نقد می‌پردازد (که بخشی از آن را پیش پرداخت کرده است) و 55 درصد آن بصورت وام روسیه به به ترکیه پرداخت می‌شود.

 

مرتبط:

تحویل محموله جدید سامانه موشکی اس - 400 به ترکیه
پل هوایی روسیه برای ارسال اس 400 به ترکیه
فرود 8 هواپیما حامل اس-400 در ترکیه+ویدئو
مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک