07:50 15 ژوئن 2021
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 60

صدراعظم آلمان احتمالا به دلیل شرایط جسمی و لرزش ها متعدد، زودتر از موعد مقرر از قدرت کناره گیری خواهد کرد.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از فارس، آنگلا مرکل، صدر اعظم آلمان احتمالا به اجبار زودتر از موعد از سمت خود کناره گیری می کند.

بنابر گزارش روزنامه دیلی میل، آنگلا مرکل برای سومین بار در ماه جاری در جریان یک مراسم عمومی دچار لرزش شد. یکی از منابع در حزب دموکرات مسیحی (CDU) گفت که این موضوع گمانه‌زنی‌ها درباره اینکه وی احتمالاً زودتر از موعد از سمت خود کناره‌گیری کند را قوت داده است.

این سیاستمدار کهنه کار 64 ساله در آخرین مورد، روز چهارشنبه هفته گذشته در جریان استقبال از «آنتی رینه» نخست وزیر فنلاند در برلین دچار لرزش شد. صدراعظم آلمان تاکید دارد که حال عمومی وی خوب است و دفتر او هم توضیحی درباره وقایع اخیر نداده است.

بنابر قانون، دوران صدراعظمی مرکل در سال 2021 پایان می‌یابد. وی پارسال از سمت ریاست حزب دموکرات مسیحی کنار رفت از آن زمان تاکنون «آنگرت کرامپ-کارن باور» عهده دار این سمت است. مرکل به این وسیله راه را برای صدراعظمی وی هموار کرده است.

رسانه‌ها برای نخستین‌بار لرزش مرکل را در مراسم استقبال از «وولودیمیر زلنسکی» رئیس‌جمهور جدید اوکراین گزارش کردند. او در توضیح این اتفاق گفت بدنش دچار کم‌آبی شده بود. وی دومین بار، هنگام دیدار با «فرانکوالتر اشتاین‌مایر» رئیس‌جمهور این کشور، در حال لرزیدن مشاهده شده است.

وی روز (پنجشنبه) هم در اقدامی برخلاف پروتکل معمول، به‌صورت نشسته از «مِته فردریکسن» نخست‌وزیر دانمارک در برلین استقبال کرد.

مرتبط:

مرکل در جریان دیدار با زلنسکی به شدت لرزید+ ویدیو
زمزمه زير لب مرکل به هنگام لرزیدن، مشخص شد
برکت مگان مرکل برای خاندان سلطنتی بریتانیا
مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک