18:03 07 اوت 2020
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 113

وزیر دفاع بریتانیا از نیروی دریایی این کشور به دلیل اقدام حرفه ای و به موقع در رابطه با نفتکش بریتانیا در خلیج فارس قدردانی کرد.

به گزارش اسپوتنیک،  پنی موردانت، وزیر دفاع بریتانیا  از نیروی دریایی این کشور به خاطر اقدام حرفه ای که  در مورد تانکر انگلیس در خلیج فارس از خود نشان داده است، قدردانی کرد.

پیش از این، CNN با اشاره به یک منبع از وزارت دفاع آمریکا گزارش داد که پنج قایق تندروی ایران برای توقیف یک نفتکش بریتانیایی در خلیج فارس به این نفتکش نزدیک شدند که با دخالت ناو انگلیسی "اچ‌ام‌اس مونت رز"، عقب نشینی کردند.

با گزارش این شبکه تلویزیونی، نفتکش بریتانیایی از خلیج فارس خارج شد و هنگامی که قایق های تندرو ایرانی به آن نزدیک شدند، مجبور شد از تنگه هرمز عبور کند.

به گفته مقامات بریتانیایی، ایرانیان به این نفتکش دستور دادند که مسیر خود را تغییر داده و در آب های سرزمینی ایران متوقف شود. اما ناوشکن HMS Montrose نیروی دریایی سلطنتی بریتانیا که این نفتکش را همراهی می کرد، به نیروهای ایرانی هشدار داد و از آنها خواست که اجازه ادامه مسیر به این نفتکش را بدهند.

پیش از این جرمی هانت، وزیر خارجه انگلیس به شبکه تلویزیونی الجزیره گفت که بریتانیا وضعیت موجود در خلیج فارس را تحت نظر دارد و قصد ندارد این وضعیت در این منطقه را تشدید کند.

گفتنی است که محمد جواد ظریف، وزیر امور خارجه ایران و سپاه پاسداران ایران این موضوع را تکذیب کردند.

مرتبط:

هشدار سردار سپاه به بریتانیا
تکذیب ادعای تلاش قایق های سپاه برای توقیف نفتکش انگلیسی در خلیج فارس
مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک