17:29 07 اوت 2020
جهان
دریافت لینک کوتاه
120

در ایران حدود 220 فروند هواپیما با متوسط عمر 20 سال در حال عملیات هستند.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از «ایسنا»، مدیرعامل شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی اعلام کرد توسعه در بخش زیرساخت‌های ترمینالی و فضاهایی که به ارائه سرویس‌های مسافران می‌پردازد و همچنین در بخش مربوط به زیرساخت‌های ارائه خدمات ناوبری و فضاهای پارکینگ و باند فرودگاه‌ها انجام می‌شود.

وی در ادامه گفت:«عمده نیاز فرودگاه‌های کشور در بخش طرح‌ها و پروژه‌های اجرایی و توسعه زیرساخت‌ها در ساختمان‌ها، ترمینال‌ها و حتی عوامل پروازی توسط پیمانکاران داخلی به خوبی انجام می‌شود و هیچ مشکلی وجود ندارد.

تجهیزات ترمینالی و بخشی از تجهیزات هوانوردی از منابع تولید کننده داخلی قابل تأمین بوده اما بخشی از تجهیزات هوانوردی که مربوط به ارائه سرویس‌های نظارتی، اداری و سیستم‌های هدایت هواپیما به سمت فرودگاه است باید از کشورهای دیگر وارد شود. به خاطر شرایط تحریمی با مشکلات تهیه تجهیزات مواجه هستیم اما با راه‌هایی که وجود دارد و طی سال‌های گذشته هم از آن مسیرها و راه‌ها استفاده می‌شد سعی شده نیازها تأمین شود و تنها تأمین بخشی از تجهیزات هوانوردی برای ما محدودیت ایجاد کرده است.

در حال حاضر حدود 220 فروند هواپیما در حال عملیات هستند و تقریباً عمر متوسط ناوگان هوایی کشور حدود بین19 تا 20 سال است. هیچ نگرانی بابت سن ناوگان هوایی کشور وجود ندارد و نگهداری آنها با کیفیت بالایی در حال انجام است».

مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک