14:07 19 فوریه 2020
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 10

مسعود خوانساری، رئیس اتاق بازرگانی تهران از سیاست دولت در چند نرخی کردن ارز انتقاد کرد.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از ایسنا، مسعود خوانساری، رئیس اتاق بازرگانی تهران از سیاست دولت در چند نرخی کردن ارز انتقاد کرد و به دولت پیشنهاد کرد به جای ارز ارزان قیمت، به اجرای سیاست یارانه نقدی فکر کند.

او در یکی از صفحات اجتماعی خود اعلام کرده که با ارزیابی عملکرد سیاست ارز چند نرخی دولت در ماه‌های گذشته، به نظر می‌رسد این برنامه به نتایج مدنظر خود نرسیده و حتی مشکلاتی را نیز به وجود آورده است.

خوانساری گفت: نخستین انتقادی که به این حوزه وارد می‌شود این است که به این نوع ارز (ارز 4200 تومانی) عده‌ای خاص دسترسی دارند و همین مسئله مقدمه ایجاد رانت است. از سوی دیگر افرادی که به دنبال به دست آوردن این رانت هستند، باید از دستگاه‌های دولتی مجوزهای لازم را دریافت کنند و این شروع فسادی به نام امضای طلایی خواهد بود. با توجه به شرایطی که امروز اقتصاد ایران با آن مواجه است، نمی‌توان انتظار داشت که اقشار کم درآمد بدون دریافت حمایت‌های لازم از دولت به حیات خود ادامه دهند و از این رو ارائه راه حل‌هایی برای جایگزینی ارز 4200 تومانی اهمیت زیادی دارد. دولت به جای تداوم سیاست ارزی فعلی، به اقشار کم درآمد یارانه نقدی پرداخت کند.

 

مرتبط:

جنجال استخراج ارز دیجیتال در ایران +عکس،ویدئو
مجلس خواهان تغییر قاعده تخصیص ارز در ایران برای واردات است
افزایش شمار دریافت کنندگان ارز دولتی
مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک