06:51 10 اوت 2020
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 20

نامه جمعی نمایندگان مجلس ایران به رئیس مجلس برای استیضاح محمود حجتی، وزیر جهاد کشاورزی.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از تسنیم، علیم یارمحمدی، نماینده مردم زاهدان در مجلس ایران خبر از ارسال نامه جمعی از نمایندگان به هیئت رئیسه مجلس خبر داد و‌‌ گفت: نمایندگان در این نامه خواستار رسیدگی به استیضاح محمود حجتی وزیر جهاد کشاورزی در صحن علنی مجلس شدند. طبق آئین‌نامه داخلی مجلس وزیر باید در کمیسیون حضور می‌یافت و پیرامون محور‌های استیضاح توضیح می‌داد، اما وزیر علی‌رغم این‌‌که چند روز پیش برای حضور در جلسه کمیسیون از وی دعوت شده بود، اعلام کرد که به دلیل شرکت در جلسه هیئت دولت امکان حضور در نشست کمیسیون کشاورزی پارلمان را ندارد.

یارمحمدی تصریح کرد: طرح استیضاح محمد حجتی، وزیر جهاد کشاورزی در 20 محور تدوین و 53 تن از نمایندگان آن را امضا کرده‌اند لذا لازم است تا وزیر در جلسه کمیسیون حضور یابد و پیرامون محور‌های استیضاح که مطالبات مردم است پاسخ دهد.

متن نامه نمایندگان به لاریجانی به شرح زیر است:

با عنایت به اینکه طرح استیضاح وزیر محترم جهادکشاورزی آقای محمود حجتی به کمیسیون تخصصی کشاورزی ارجاع داده شده است و از زمان ارجاع آن 2 هفته سپری شده است؛ ولی وزیر محترم کتباً اعلام کرده است که در کمیسیون حاضر نمی‌شود؛ لذا مطابق با آئین‌نامه داخلی مجلس، خواهشمند است دستور فرمایید موضوع در جلسه علنی اعلام وصول و رسیدگی شود.

مرتبط:

مطرح شدن استیضاح ترامپ توسط رئیس مجلس نمایندگان آمریکا
طرح استیضاح وزیر صنعت، معدن و تجارت ایران
ارائه طرح استیضاح وزیر نفت ایران به مجلس
مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک