12:55 19 فوریه 2020
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 14

درگیری لفظی بین علی لاریجانی رئیس مجلس ایران و حسینعلی حاجی‌دلیگانی نماینده شاهین‌شهر رخ داد.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از مشرق، پس از پیشنهاد غلامرضا کاتب، نماینده گرمسار و تذکر او درباره پرداخت اموال نامشروع مسئولان در راستای کاهش فقر، حسینعلی حاجی‌دلیگانی نماینده شاهین‌شهر در تذکری خطاب به لاریجانی که ریاست جلسه را برعهده داشت گفت که اگر از تمام مجلس و نمایندگان بپرسید، این قانون و اموال نامشروع مسئولان صرف فقر می‌شود، اگر همه نمایندگان می‌دانستند که موضوع این طرح چیست هرگز با آن مخالفت نمی‌کردند.

نماینده شاهین‌شهر به لاریجانی گفت که نوع رفتار شما با نوع پیشنهاد کاتب این پیام را به مردم القا می‌کند که اصلا آنها نمی‌دانند در مجلس چه اتفاقی افتاده، بنابراین پیشنهاد کاتب باید به صورت مکتوب چاپ می‌شد و در اختیار نمایندگان قرار می‌گرفت و نباید شفاهی مطرح می‌شد. اگر آقای کاتب پیشنهاد رفع ابهام برای پیشنهاد آقای قاضی‌زاده را مطرح کرده حرفم را پس می‌گیرم در غیر این صورت شما اشتباه کرده‌اید.

علی لاریجانی در پاسخ به صحبت این نماینده با لحن تندی گفت: ما اشتباه نکردیم، شما قضاوت نکنید، آقای کاتب به عنوان یک نماینده پیشنهاد جایگزین را مطرح کرده، اینکه می‌گویید نمایندگان متوجه پیشنهاد کاتب نشده‌اند و رای نداده‌اند را از کجا آوردید؟ این حرف‌ها را از کجا می‌گویید؟ آقای حاجی دلیگانی این حرف درست نیست، در بودجه سنواتی این مسئله مطرح است، فرض کنیم حرف شما درست باشد اما یک نماینده حق دارد که نظرش را اعلام کند و شما هم حق ندارید بیشتر از نمایندگان دیگر حرف بزنید، حرف شما درست نیست.

مرتبط:

لاریجانی: حادثه دریای عمان مکمل تحریم‌های اقتصادی علیه ایران است
لاریجانی: موضع ایران حل مسائل از طریق گفت‌وگو است
هشدار علی لاریجانی به عربستان و امارات
مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک