09:51 19 فوریه 2020
جهان
دریافت لینک کوتاه
2291

فرمانده قرارگاه مرکزی حضرت خاتم‌الانبیا گفت: آمریکا باید از رفتارهای اشتباهی که باعث می شود تا جان نیروهای آمریکایی به خطر بیفتد پرهیز کند.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از تسنیم، سرلشکر غلامعلی رشید، فرمانده قرارگاه مرکزی حضرت خاتم‌الانبیا گفت: "در حال حاضر ایران در یک رویارویی راهبردی برای حفظ ثبات و مدیریت، موجودیت و همچنین موقعیت و قدرت منطقه‌ای در برابر ائتلاف آمریکا- رژیم صهیونیستی و سعودی‌ها قرار دارد."

وی در ادامه بیان داشت که دولت آمریکا باید با اجتناب از رفتار اشتباه در منطقه، نسبت به حفظ جان نیروهای آمریکا و به خطر افتادن آنها مسئولانه رفتار کند. در صورت وقوع درگیری در منطقه، دامنه و زمان آن از سوی هیچ کشوری قابل مدیریت نخواهد بود. ما به دنبال جنگ نبوده و نیستیم ولی با قدرت از منافع ملت شریف ایران در برابر هر نوع تهدید و تجاوزی دفاع خواهیم کرد. سرنوشت منافع ملت‌های منطقه به هم پیوسته است. تقسیم صلح و جنگ امکان‌پذیر نیست، یا همه در مسیر ثبات حرکت خواهیم کرد یا منطقه بر اثر سیاست‌های مداخله جویانه آمریکا و تحریک برخی از کشورهای معلوم درگیر بی‌ثباتی و جنگ خواهد شد. برای جلوگیری از جنگ گفتار به تنهایی کافی نیست و به اراده و رفتار مناسب نیاز است.

مرتبط:

فرمانده سپاه: در صورت تکرار تجاوز آمریکا ایران کلکسیون پهپادهای خود را تکمیل می‌کند
فرمانده ایرانی: پهپاد آمریکایی را بعد از بی توجهی به اخطارهایمان سرنگون کردیم
فرمانده ایرانی: درگیری در خلیج فارس قیمت نفت را به بیش از 100 دلار می رساند
به عقیده فرمانده سپاه، سرنگون کردن پهپاد، پیام روشن ایران به امریکا بود
مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک