16:13 08 دسامبر 2019
مانور سو-24 روسیه در دریای بالتیک

مانور سو-24 روسیه در دریای بالتیک

© Photo / Alexander Mishin
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 120

رسانه‌ها از پرواز بمب‌افکن سو-24 در نزدیکی یک ناو هواپیمابر اسپانیایی در دریای بالتیک خبر دادند.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از کانال تلویزیونی اسپانیایی Antena 3، بمب‌افکن سو-24 در نزدیکی ناو هواپیمابر اسپانیایی "خوان کارلوس I" که در چارچوب تمرینات اتحاد آتلانتیک شمالی در دریای بالتیک حضور دارد به پرواز درآمد.


به گفته این کانال تلویزیونی، این هواپیمای روسی نزدیک کشتی اسپانیایی "با سرعت نسبتا کم" و در ارتفاع پایین پرواز کرد. این هواپیما توسط رادارهای کشتی شناسایی شد، اما از آنجا که مانورهای آن "خطرناک نبودند" واکنشی به آنها نشان داده نشد.
تمرینات سالانه نیروی دریایی ناتو BALTOPS 2019 در 9 ژوئن در دریای بالتیک آغاز شد. در این تمرینات 44 کشتی، 40 هواپیما و بالگرد، و همچنین حدود 12 هزار سرباز حضور دارند. این تمرینات توسط نیروهای ناوگان بالتیک بررسی می‌شود.
سو-24 یک جنگنده ضربتی مافوق صوت، دو کابینه، بال‌متغیر و دوموتوره ساخت شرکت سوخو است. این هواپیما که نخستین سیستم ناوبری و حمله دیجیتال شوروی را در خود داشت نخستین پرواز خود را در سال 1970 انجام داده و از سال 1974 وارد ارتش شوروی شد و هم‌اکنون نیز در ارتش‌های روسیه،اوکراین، قزاقستان، الجزایر، سودان، سوریه و ایران در حال خدمت است. البته نیروی هوایی روسیه در حال جایگزینی تدریجی این هواپیما با جنگنده بمب‌افکن سو-34 است.

مرتبط:

پرواز هواپیما های روسی سو 24 بر فراز ناوشکن آمریکایی
مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق فیسبوککامنت از طریق اسپوتنیک