21:19 14 دسامبر 2019
ایران اطلاعات مربوط به پیام ترامپ به ایران را تکذیب کرد

ایران اطلاعات مربوط به پیام ترامپ به تهران را تکذیب کرد

© AFP 2019 / Jim Watson
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 151

ایران دریافت هرگونه پیام هشدار آمیز از سوی آمریکا و از طریق کشور عمان را رد کرد.

به گزارش اسپوتنیک، خبرگزاری رویترز پیشتر با نقل قول از منبعی گزارش داده بود که ایران از طریق عمان پیام هشدار آمیز ترامپ را دریافت کرده بود که در آن ترامپ به ایران پیام هشدار در مورد حمله داده و همچنین به تهران زمان کوتاهی برای پاسخ داده بود و در پیام به ایران گفته بود که او به دنبال مذاکره است و نه جنگ.

یک منبع آگاه درباره خبر خبرگزاری رویترز که در آن گفته می شد ترامپ از طریق عمان به ایران پیامی را ارسال کرده بود اظهار نظر کرد و آن را تکذیب کرد. این منبع آگاه اعلام کرد: خبر اعلام شده از سوی رویترز هم در مورد ارسال پیام و هم در مورد محتوای آن کاملاً کذب است.

پیش از این خبرگزاری رویترز به نقل از مقام‌های ایرانی که اشاره‌ای به نام آنها نکرده نوشته بود دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور آمریکا از طریق عمان پیامی برای تهران ارسال کرده است. مقام ایرانی ادعایی که خواسته نامش فاش نشود به خبرگزاری رویترز گفت: "ترامپ در پیامش گفته که مخالف هر گونه جنگ با ایران و خواستار گفت‌‌وگو با تهران درباره مسائل مختلف است."

رویترز به نقل از یک مقام ایرانی دیگر ادعا کرد تهران مخالفت خود با هر گونه مذاکره با آمریکا را به طرف عمانی ابلاغ کرده و هشدار داده هر گونه حمله به ایران تبعات بین‌المللی و منطقه‌ای خواهد داشت.

مرتبط:

اعلام تاریخ آغاز مرحله دوم اقدامات ایران در ارتباط با برجام
اولین تصاویر از لاشه پهپاد آمریکایی توسط ایران منتشر شد+ عکس و ویدیو
ایران در"آغوش تنگ و تاریک" سیاست جهانی
مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق فیسبوککامنت از طریق اسپوتنیک