15:25 02 مارس 2021
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 12

نشست كمیسیون مشترك برجام با حضور معاونان وزرای خارجه کشورهای عضو در وین برگزار خواهد شد.

به گزارش اسپوتنیک، عباس موسوی، سخنگوی وزارت امور خارجه ایران اعلام کرد که نشست کمیسیون مشترک برجام با مشارکت معاونان وزرای خارجه کشورهای عضو، 28 ژوئن در وین برگزار خواهد شد.
در بیانیه سخنگوی وزارت خارجه ایران آمده است: نشست اعضای برجام بین ایران و کشورهای بزرگ در روز 28ام ماه جاری در وین با حضور معاونان وزرای امور خارجه روسیه، ایران، فرانسه، چین، بریتانیا و آلمان برگزار خواهد شد.


در تاریخ 8 مه 2018، دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا خبر خروج واشنگتن از توافقنامه برنامه جامع اقدام مشترک (برجام) را اعلام نمود. در طی سال گذشته، آمریکا تلاش کرد تا خرید نفت ایران را به صفر برساند. در سالگرد خروج امریکا از برجام، ایران اعلام نمود که اکنون حق خود می داند به برخی از تعهدات خود در قالب برجام عمل ننماید.
در این راستا، تهران، 60 روز به اعضای باقی مانده در برجام زمان داد تا از منافع ایران محافظت کند و در عین حال وعده داد تا به تعهدات معلق شده خود در چارچوب برجام، در صورت برطرف شدن مشکلات ناشی از اقدامات ایالات متحده، بازگردد.
در همین راستا بهروز کمالوندی، سخنگوی سازمان انرژی اتمی ایران، اعلام کرد که ایران تا اواخر ماه جاری از سقف ۳۰۰ کیلوگرم اورانیوم غنی شده که پیش‌تر تعیین شده بود، عبور خواهد کرد.

مرتبط:

ایران تا نوامبر 2020 از برجام خارج نخواهد شد
سفیر روسیه در تهران: ایران باید سود برجام را بگیرد
ریابکوف: گزینه حفظ برجام، آغاز هرچه سریعتر اینستکس است
وزیر خارجه آلمان: حفظ برجام عامل کلیدی ثبات در منطقه است
تاکید مسکو برای تشکیل هرچه سریعتر کمیسیون مشترک برجام
ایران به زودی از سقف تعیین شده در برجام عبور خواهد کرد
سازمان ملل متحد از ایران خواست تا اجرای برجام را ادامه دهد
گزینه های ایران : تعلیق برجام یا خروج از NPT؟
ایران: مهلت 60 روزه ایران در برجام قابل تمدید نیست
مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک