23:40 25 سپتامبر 2020
جهان
دریافت لینک کوتاه
جنگ نفتکش ها (113)
0 19

مایک پمپئو، وزیر امور خارجه ایالات متحده قصد دارد شخصا با نمایندگان فرماندهی مرکزی ارتش ایالات متحده(سنتکام) دیدار کند تا شواهد بیشتری از مسئولیت ایران در مورد حملات به دو نفتکش در دریای عمان ارائه کند.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از ان بی سی، مایک پمپئو، وزیر امور خارجه ایالات متحده قصد دارد شخصا با نمایندگان فرماندهی مرکزی ارتش ایالات متحده(سنتکام) دیدار کند تا شواهد بیشتری از مسئولیت ایران در مورد حملات به دو نفتکش در دریای عمان ارائه کند.

بر اساس گزارشات وزیر امور خارجه آمریکا، برنامه ریزی می کند تا در روز دوشنبه از مقر سنتکام در تامپا، فلوریدا بازدید کند.

پنجشنبه گذشته، پمپئو در رابطه با حملاتی که در دریای عمان علیه نفتکش ها انجام شد با رئیس اجرایی پنتاگون، پاتریک شاناهان ملاقاتی را برگزار کرد. سفر وزیر امور خارجه به تامپا برنامه ریزی شده بود، اما در برنامه رسمی جلسات کاری گنجانده نشده بود.

خبر گزاری ان بی سی توضیح نداد که چرا سنتکام شواهد بیشتری از مسئولیت ایران در مورد حملات به نفتکش ها را در خواست کرده است. خاورمیانه و آسیای مرکزی در حوزه مسئولیت های سنتکام است.

روز پنج شنبه 13 ماه ژوئن، دو نفتکش فرانت آلتر و کوکوکا کاریجیس در دریای عمان مورد حمله قرار گرفتند. بر اساس برخی اطلاعات، حمله یک اژدر موجب این انفجار و آتش سوزی شده است. با این حال، هیچ تایید رسمی در خصوص علت این حادثه وجود ندارد.

موضوع:
جنگ نفتکش ها (113)

مرتبط:

ولیعهد سعودی: ایران مقصر حمله به نفتکش ها در تنگه هرمز است
آمریکا: ایران در حمله به نفتکش ها دردریای عمان دست داشته است
تلاش ایران برای سرنگون کردن پهپاد امریکایی قبل از حادثه نفتکش ها
مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک